Wiertła Alpen – jakość i trwałość

wiertła

Poszukując profesjonalnych wierteł, bardzo często trafiamy na opór. I nie mówimy tutaj o oporze w wierconym materiale, a raczej w asortymencie, jaki pojawia się w wielu sklepach. Brzmi niezwykle krytycznie, natomiast sklepy aż roją się od wierteł, które łamią się przy pierwszych wierceniach, niedostosowanych do twardych powierzchni i ścian. Na tym tle wiertła Alpen jawią się jako naprawdę dobry wybór.wiertła alpen

O tym, jak ważny jest wybór odpowiedniego wiertła wie każdy, kto chociaż raz musiał korzystać z wierteł słabej jakości, co skończyło się dla niego w sposób katastrofalny. Przegrzewanie się zarówno wierteł, jak i wiertarek (lub młotów), połamane wiertła, ściany, które po godzinie pracy wyglądają, niemal jak nienaruszone.. Wielu z nas zna te problemy. Stąd też niezwykle istotny jest dobór takich wierteł, które sprawią, że uda nam się wywiercić co chcemy i jak chcemy, bez szargania zdrowia, nerwów, ani sprzętu z którego korzystamy.

Wiertła Alpen – solidny wybór

Dlaczego więc wiertła Alpen sprawdzają się tak dobrze? Przede wszystkim z powodu specyficznej budowy. Wiertła te posiadają czterostopniowy profil, co zostało zresztą opatentowane przez tego producenta. Pozwala to na wolniejsze zużywanie się wierteł przy jednoczesnej szybszej i bardziej komfortowej pracy.

Innym rozwiązaniem opatentowanym przez producenta wierteł Alpen jest płytka z węglika spiekanego. Co ona daje? Właśnie to, że pozwala nam na dużo mniejsze zużycie niż to się dzieje w przypadku standardowych wierteł. Jest to o tyle istotne, że trwałość wierteł jest jednym z głównych aspektów, jaki decyduje zwykle o ich wyborze. Nie jest to dziwne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wiertła do młotów, przeznaczone do wiercenia w betonie nie są wcale tanim wydatkiem.

wiertła

Jeśli już jesteśmy przy przeznaczeniu takich wierteł. Gdzie można korzystać z wierteł tego typu i tych właściwościach co te, o których pisaliśmy powyżej? Przede wszystkim wiertła Alpen sprawdzają się w wierceniu w materiałach szczególnie twardych. Mowa tutaj między innymi o betonie, ale też kamieniu naturalnym czy murze. Jak więc widać, zastosowanie jest na tyle szerokie, że wiertła te powinny się znaleźć w przyborniku każdego, kto ma do czynienia z jednym z tych materiałów. Wniosek? W wiertła firmy Alpen opłaca się inwestować. Lepiej wszak jednorazowo wydać nieco więcej niż irytować się co chwilę jakością pracy.

(Kolejny artykuł) »