Bezpieczeństwo ludzi i mienia

Zobacz artykuły na ten temat

 

Drzwi aluminiowe – zastosowanie

drzwi-aluminiowe

TweetAluminium od lat jest cenionym surowcem jeśli chodzi o konstrukcje dla celów budowlanych. Stosowany w połączeniu z innymi metalami, aluminium eksponowane na zewnątrz jest odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych.


Czym są drzwi przeciwpożarowe

drzwi-ppoz

TweetJednym z głównych wymagań stawianych przez prawo budowlane jest zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynków. Nie jest to jednak wyłączny wymóg prawa ale przede wszystkim konieczność ochrony życia przed pożarem. W ramach pasywnej ochrony przeciwpożarowej znajdują swoje zastosowanie drzwi przeciwpożarowe.


Podesty ruchome – czym właściwie są i jakie mają zastosowanie?

TweetPodesty ruchome, potocznie zwane koszami, zwyżkami, wózkami nożycowymi lub podnośnikami koszowymi, to bardzo praktyczne maszyny przejezdne, wykorzystywane najczęściej w budownictwie, ale także przy wycince drzew, myciu okien, w magazynach, zakładach produkcyjnych czy firmach działających w branży reklamowej (np. przy zakładaniu i montażu wielkich reklam). Podesty ruchome ułatwiają więc zadanie wszędzieArtykuł budowlany …


Szkolenia wstępne w zakresie BHP i PPOŻ

akcja gaśnicza

TweetKodeks Pracy jasno określa obowiązki każdego pracodawcy w zakresie wstępnego szkolenia BHP oraz PPOŻ. Według obowiązujących przepisów nowy pracownik nie może wykonywać obowiązków służbowych bez zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych.