P.poż skuteczna ochrona budynku

ochrona p.poż

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy budynek użyteczności publicznej powinien być zaopatrzony w systemy ppoż. Jego podstawowym celem jest wyeliminowanie i zmniejszenie zagrożenia powstania pożaru. Natomiast w sytuacji wystąpienia pożaru tego typu ochrona jest w stanie zmniejszyć rozprzestrzenienia się ognia. O jakie elementy należy zadbać wdrażając ochronę p.poż dowiesz się w poniższym artykule.

System oddymiania

W sytuacji zagrożenia pożarem bardzo ważne jest wdrożenie systemu oddymiania. Ma on kluczowe zastosowanie dla zwiększenia bezpieczeństwa i przebiegu ewentualnej akcji gaśniczej. Systemy oddymiania są w stanie sprawnie i skutecznie wyeliminować powstające w wyniku wybuchu gazy pożarowe, dodatkowo usuwają dym oraz toksyczne substancje z miejsc objętych ogniem.  Systemy oddymiania są w stanie skutecznie zapobiegać sytuacjom w których dochodzi do podtrucia dwutlenkiem węgla i innymi substancjami toksycznymi powstałymi w wyniku wybuchu pożaru.

Dodatkowe elementy przeciwpożarowe

Już na etapie budowania pomieszczeń użyteczności publicznej czy domów mieszkalnych powinny być uwzględnione elementy przeciwpożarowe. Jest to nie tylko wymóg prawny ale przede wszystkim forma dodatkowego zabezpieczenia przed niechcianym wybuchem pożaru. Do podstawowych elementów ochrony zalicza się przede wszystkim: drzwi p.poż, drzwi ogniowe, w niektórych pomieszczeniach również ściany przeciwpożarowe i ściany ogniowe.

Chcąc wyposażyć pomieszczenia w drzwi ppoż musimy pamiętać o ich odpowiednim doborze a konkretniej rzecz ujmując o ich klasyfikacji. Chcąc wybrać drzwi ogniowe warto skorzystać z oferty producenta ślusarki aluminiowej. Przykładem jest  firma Alufire – drzwi p.poż i wszelkie elementy przeciwpożarowe można bez większych trudności nabyć w ich sklepie internetowym. Dodatkowo firma oprócz sprzedaży zapewnia specjalistyczne doradztwo, dzięki czemu możemy mieć pewność zakupu dobrych, atestowanych i bezpiecznych produktów przeciwpożarowych.

Systemy przeciwpożarowe

Systemy sygnalizacji przeciwpożarowej stosuje się w ramach ochrony ppoż jest to ten z elementów który jest w stanie na czas chronić ludzi znajdujących się w budynku. Ich zadaniem jest wczesne wykrywanie i pożaru i zawiadomienie z dużym wyprzedzeniem służb ratowniczych i gaśniczych. Zasada działania systemów przeciwpożarowych polega na tym że detektory ognia działają z nimi spójnie wysyłając do centrali w sytuacji zagrożenia system gaśniczy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress