Drzwi wewnętrzne – rodzaje, które musisz znać

Drzwi wewnętrzne to niezwykle praktyczny ale i dekoracyjny element naszego domu. To właśnie one zapewniają w naszych domach prywatność i pozwalają odciąć się od dźwięków codziennego życia współlokatorów. Aby cieszyć się prywatnością należy odpowiednio dobrać drzwi. Jakie rodzaje znajdziemy na rynku? Oto kilka podpowiedzi – z pewnością pomogą!

Drzwi płycinowe – ciekawe rozwiązanie

Drzwi płycinowe wewnętrzne są niezwykle wytrzymałe z powodu swojej konstrukcji. Najczęściej posiadają konstrukcję opartą o grubą ramę, przeważnie wykonaną z litego drewna, płyty MDF, HDF lub klejonki czyli drewna klejonego warstwowo. Drzwi płycinowe odróżnia konstrukcja –  wyraźna rana z dwóch poziomych i dwóch pionowych belek, których wypełnienie najczęściej stanowią kasetony, płyciny lub przeszklenia. Czasem można spotkać się ze wzmocnieniem drzwi za pomocą  poziomych i pionowych słupków zwanych szprosami. To one dzielą powierzchnię skrzydła na mniejsze pola, które wypełniane są zgodnie z danym modelem bądź wolą klienta. Tym o czym warto pamiętać to oczywiście fakt, że drzwi płycinowe najczęściej są o wiele lżejsze od drzwi płytowych. 

Drzwi płytowe z drewna 

Drzwi wewnętrzne płytowe drewniane oparte są na konstrukcji składającej się z warstwowo klejonego drewna. Często drzwi te wykonywane są również z płyty wiórowej oklejanej wysokiej jakości okleiną HPL lub CPL. Materiały te zapewniają wytrzymałość na usterki mechaniczne a także cechują się  właściwościami hydrofobicznymi w związku z czym nie absorbują wody i nie puchną. W drzwiach płytowych, podobnie jak w przypadku drzwi płycinowych możliwe jest wykonanie przeszkleń na życzenie klienta. Takie rozwiązanie pozwoli nam wprowadzić znacznie więcej naturalnego światła do naszego mieszkania! Co więcej, przeszklenia pełnią również funkcję czysto wzmacniającą.

Drzwi wewnętrzne znajdziesz pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-wewnetrzne/


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress