Jak zbudować garaż z płyt warstwowych?

Garaż wolnostojący

Garaże wolnostojące, wykonane z płyt warstwowych cieszą się coraz większą popularnością. Cechują się dużą izolacją cieplną i są szybkie w montażu. Sprawdź jak wygląda ich budowa.

Garaż wolnostojący z płyty warstwowej

Garaż budowany z płyt warstwowych jak każdy obiekt budowlany, wymaga odpowiedniego przygotowania. Oczywiście, na samym początku należy zacząć od wyznaczenia miejsca, w którym ma się znaleźć. Należy pamiętać o odpowiednich wymiarach placu budowy i ewentualnym ułatwieniu dostępu do tego miejsca. Płyty warstwowe są o tyle funkcjonalne, że łatwo przenieść je w inne miejsce, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Konstrukcja garażu wolnostojącego jest bardzo lekka i wytrzymała. Dodatkowo, garaż może być zarówno jedno jak i wielostanowiskowy. Płyty warstwowe składają się z blach oraz rdzenia. Rdzeń najczęściej wykonany jest z poliuretanu lub styropianu. Na zewnątrz wykonuje się tynkowanie, dzięki czemu możemy wybrać dowolny kolor naszego przyszłego garażu.

Fundamenty garażu wolnostojącego – płyta warstwowa

Fundamenty w przypadku garażu wolnostojącego z płyt warstwowych powinny zostać wykonane z betonowych bloczków, które umożliwią łatwe przeniesienie obiektu. Bloczki należy układać obok siebie, zachowując odległość w okolicy 1 metra. Warto pamiętać o tym, aby betonowa konstrukcja była wypoziomowana, a cały obiekt miał zapewniony odpowiedni odpływ wody czy cyrkulację powietrza. Istotnym etapem jest również postawienie garażu na odpowiedniej głębokości. Jeżeli pominiemy fundamenty, lub zostaną one umieszczone wyżej niż głębokość na której przemarza grunt, może to prowadzić do problemów z użytkowaniem obiektu.

Jeżeli szukasz wykonawcy garażu z płyt warstwowych sprawdź ofertę: https://piotr.com.pl/. Firma pomoże Ci zaprojektować i zbudować garaż wolnostojący w rejonie Krakowa i śląska.

Back To Top