Parcel shop – wszystko co chciałbyś wiedzieć

parcel shop

Parcel shop – jest to określenie z języka angielskiego oznaczające miejsce obsługujące przesyłki kurierskie. Słowo parcel oznacza paczkę, przesyłkę. W dużych i średnich miejscowościach możemy łatwo natknąć się na taki punkt, w którym każdy może przyjść i wysłać dowolną paczkę dowolnym kurierem. Punkty te zwykle zlokalizowane są w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w centrach miast, blisko węzłów komunikacyjnych, jak dworce, przystanki itp. 

Jak działa parcel shop?

Parcel shop, czyli punkt kurierski prowadzą zwykli przedsiębiorcy, którzy prowadzą najczęściej działalność handlową i rozszerzają portfolio swoich usług o właśnie obsługę paczek. Wymaga to najczęściej współpracy z operatorem kurierskim. Dzięki takiej umowie pośrednicy, czyli ci przedsiębiorcy mogą oferować swoje usługi za ceny takie same jak bezpośrednio u operatora, a czasami nawet taniej. Nie ma zatem dla klienta znaczenia czy nada w takim punkcie czy gdzieś indziej, w żadnym wypadku na tym nie straci. W parcel shopach nie są doliczane żadne dodatkowe prowizje, które musi pokryć nadawca paczki. Bardzo często punkty te działają na zasadzie franczyzy kurierskiej, czyli dołączają do danej sieci kurierskiej, mogą korzystać z loga sieci, z systemu komputerowego i innych materiałów, w zamian za stałą opłatę lub prowizję za ilość obsłużonych klientów. Jest to dobra opcja dla osób z małym doświadczeniem, oraz dla wszystkich, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność o nowe usługi.

punkt kurierski

Dlaczego parcel shop to dobra opcja dla konsumenta?

Nadawanie przesyłek może być dość męczące dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły, lub robią to rzadko. najczęściej musza przebrnąć przez kilka ofert rożnych operatorów aby podjąć decyzję którego wybrać, a następnie szukają informacji w jaki sposób mogą nadać przesyłkę. Ci, którzy nie chcą płacić dodatkowo za przyjazd kuriera po paczkę, szukają opcji nadania paczki w punkcie, jednak nie zawsze jest tak, że punt ten zlokalizowany jest w miejscu wygodnym dla nadawcy. To wszystko zniechęca. Dlatego powstały różne sieci współpracujące z kurierami, którzy rozwijają swoje sieci i znacznie zwiększają dostępność usług nadawania paczek na mieście. Warto z nich korzystać z prostych powodów. Po pierwsze ceny nie będą wyższe od tych oferowanych dla klientów indywidualnych przez operatorów, a po drugie w jednym miejscu mamy zwykle całą możliwą dostępną ofertę, od wszystkich przewoźników, dzięki czemu w każdej sytuacji możemy zrobić szybkie porównanie i wybrać najtańsza opcję. Opcja świetna dla zabieganych i osób, które nie chcą robić szerszej analizy na własną rękę i z braku czasu wybierają po prosu najbliższą pocztę.

Co ciekawe, w takich punktach nie tylko nadamy paczkę do adresata, ale możemy także zamówić bardziej specjalistyczne usługi jak transport paletowy, transport materiałów sypkich, materiałów budowlanych i inny wielkogabarytowy.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress