Sofy z technorattanu na co zwrócić uwagę?

Meble z technorattanu to hit od wielu sezonów. Idealnie sprawdzi się niemal w każdym ogrodzie, niezależnie od wielkości. Sprawdź co należy wziąć pod uwagę podczas zakupów mebli z technorattanu i z jakich elementów składają się klasyczne zestawy.

Cechy technorattanu

Technorattan to syntetyczny materiał, który powstał jako alternatywa dla rattanu. Do produkcji mebli używany jest głównie z uwagi na wyjątkową odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym silne promieniowanie słoneczne czy opady deszczu.

Stojąc przed zakupem zestawu mebli z technorattanu należy wziąć pod uwagę czy są one wykonane z plecionki poliuretanowej. Na rynku możemy znaleźć wiele tanich imitacji plecionki PVC, która nie jest tak odporna jak technorattan. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest stelaż. Powinien być odporny na korozję, wytrzymały na obciążenie. Najczęściej stosuje się stelaże aluminiowe. Należy również wziąć pod uwagę poduszki, które dołączone są do mebli. Powinny być wykonane z pianki tapicerskiej, która nie odkształca się podczas użytkowania.

Zestawy mebli – sofy z technorattanu

Wśród popularnych zestawów mebli z technorattanu znajdziemy takie, które składają się z sofy, stolika czy krzeseł. Softy z technorattanu powinny być wyposażone w miękkie i wygodne poduszki, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych. Meble ogrodowe, w tym sofy z technorattanu są bardzo łatwe w pielęgnacji. Nie wymagają specjalnej konserwacji, a wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką.

Sprawdź dostępne sofy w sklepie Belgiardino: https://www.belgiardino.pl/21-duze-wypoczynki.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress