Jak dbać o parapety z aglomarmuru?

Parapet z aglomarmuru

Parapety to ważne elementy w końcowym etapie aranżacji wnętrz. Często wykonywane są z aglomarmuru, który składa się z marmuru i odłamków żywicy poliestrowej. Można go znaleźć w zróżnicowanej gamie kolorystycznej. Aglomarmur to surowiec, który umożliwia tworzenie oraz powielanie wzorów i kolorów. Jest on również wytrzymały i odporny na uderzenia, ścieranie i odporny na ekstremalne temperatury. Niemniej jednak również wymaga on pielęgnacji, dlatego w dalszej części artykułu omówimy więcej informacji na ten temat.

Elementy podstawowej pielęgnacji parapetów z aglomarmuru

Wysokiej jakości parapety z aglomarmuru wyróżniają się gładką i jednolitą powierzchnią, którą łatwo można utrzymać w czystości. Dlatego do codziennej pielęgnacji wystarczy tylko miękka ścierka oraz ciepła woda.
W gorszych przypadkach można użyć także wody z odrobiną płynu do naczyń lub też innego środka do czyszczenia, który będzie charakteryzował się neutralnym ph. Nie powinno się stosować silnych preparatów chemicznych, ponieważ mogą one powodować matowienie się powierzchni.

Usuwanie trudniejszych zabrudzeń

Skutecznym sposobem na usuwanie zabrudzeń z parapetów z aglomarmuru jest szybkie ich usuwanie. To oznacza, że rozlane wino czy inne substancje barwiące należy jak najszybciej osuszyć i przemyć dużą ilością wody. Dzięki temu niepożądany płyn nie wniknie w parapet i nie spowoduje przebarwień. Jeśli dojdzie do przebarwień najlepiej wykonać mechaniczne czyszczenie z udziałem specjalistycznej firmy.

Dodatkowe zabezpieczenie parapetów z aglomarmuru

Aby zabezpieczyć parapety z aglomarmuru przed przebarwieniami należy zadbać o odpowiednią impregnację parapetu. Należy ją przeprowadzić zaraz po zamontowaniu parapetu. Dzięki temu można wyeliminować problemy na późniejszym etapie i zabezpieczyć parapet przed działaniem czynników zewnętrznych. Wysokiej jakości parapety z aglomarmuru oferuje producent Luxstal. Dzięki temu można cieszyć ich wieloletnia żywotnością. Na stronie internetowej:
http:// https://luxstal.pl/oferta/producent-lacznikow-do-parapetow-parapety-z-aglomarmuru
można znaleźć także parapety z aluminium, stalowe, drewnopodobne i wiele więcej.

Back To Top