Drzwi składane do pokoju dziecięcego

drzwi składane do pokoju

Pokój dziecięcy to bardzo ważne miejsce w domu, zarówno dla rodziców, jak i samych maluchów. To właśnie w nim spędzają swój wolny czas na zabawach, odpoczywają oraz się uczą. Aby jednak wszystko przebiegało w jak najlepszym porządku, należy zapewnić im odpowiednią przestrzeń i bezpieczeństwo. Tutaj z pomocą przychodzą składane drzwi do pokoju.

Składane drzwi do pokoju, czyli swoboda i bezpieczeństwo

Drzwi składane do pokoju dzieci, to świetny sposób, aby w maksymalny sposób zapewnić im odpowiednią do zabawy przestrzeń. Jak wiadomo, nie każdy ma możliwości posiadania dużego metrażu w pokoju dziecięcym, a klasyczne drzwi skrzydłowe, gdy są otwarte, nieco z niego zabierają. Ponadto małe dzieci są niezwykle ciekawskie. W czasie zabawy lub przez nieuwagę mogą włożyć palce między drzwi, co z całą pewnością nie będzie dla nich miłym wspomnieniem. Drzwi składane do pokoju dziecięcego niwelują to ryzyko. Ponadto, w przypadku małych dzieci, rodzice muszą mieć je na oku. Zamykając drzwi skrzydłowe, nie ma takiej możliwości, z kolei zostawiając je otwarte – zabieramy miejsce, które może chętnie zostać wykorzystane do zabawy. Drzwi składane do pokoju z kolei wystarczy lekko przesunąć, aby zapewnić prywatność dzieciom, a jednocześnie mieć je na oku w razie konieczności.

drzwi składane do pokoju

Nie tylko drzwi są ważne

Choć składane drzwi są ważne, to warto jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio wygospodarować miejsce w pokoju dziecięcym. Najlepszym sposobem jest podział pokoju na kilka części: część sypialna, w której dziecko będzie mogło wypocząć w łóżku, część do nauki, wyposażona w biurko, a także przestrzeń do zabawy i spotkań z przyjaciółmi. Taki podział pozwoli na organizację i spokojny rozwój. Miejsce do nauki nie będzie się łączyć z miejscem odpoczynku, przez co dziecko będzie mogło w prosty sposób rozgraniczyć te dwa “światy”.

Więcej na temat składanych drzwi do pokoju przeczytasz na stronie http://www.drzwi-harmonijkowe.pl/drzwi-skladane-do-pokoju/.

Back To Top