Buty ochronne – praktyczne porady zakupowe

Buty bezpieczne dostępne są wielu różnych modelach, przez co nadają się do wielu różnych środowisk pracy. Buty ochronne bardzo często znajdują zastosowanie w wielu zawodach. Przydają się magazynierom, robotnikom budowlanych, czy pracownikom produkcyjnym.

W trakcie pracy ważne jest aby pracownicy nosili odzież ochronną i mieli specjalistyczne obuwie ochronne. Podnoszenie i przenoszenie z miejsca do miejsca ciężkich przedmiotów na przykład na magazynie wiąże się z ryzykiem upuszczenia przedmiotów na stopy. Z kolei pracownicy budowlani narażeni są na wszelkiego rodzaju potknięcia, poślizgnięcia i również w tym przypadku mogą się przydać buty ochronne.  

Dobrze dopasowane obuwie

Dobrze dopasowane obuwie to połowa sukcesu. Dlatego też szczególną uwagę należy zwracać na to czy aby na pewno kupujemy obuwie w dobrym rozmiarze. Obuwie ochronne nie może być ani za małe ani za duże. Dobrze dopasowane obuwie pomoże utrzymać równowagę co więcej zapobiega  potknięciom i poślizgnięciom. Warto zauważyć, że obuwie ochronne nie tylko chroni stopy ale może skutecznie zapobiegać nadwyrężeniu mięśni. Dobrze dobrane obuwie bezpieczne pozwala także w utrzymaniu odpowiedniej postawy a w konsekwencji jest w stanie zmniejszyć ból pleców.

Dobór obuwia do warunków pracy

Zanim zdecydujemy się na zakup obuwia bezpiecznego zdecydujmy jaki model butów roboczych będzie odpowiedni do warunków pracy. Nie zawsze obuwie, które jest dedykowane dla pracowników branży budowlanej sprawdzi się dla pracowników magazynowych. Niezwykle ważne jest określenie konkretnego modelu obuwia tego czy buty robocze mają mieć podnosek kompozytowy, czy wystarczy aby miały wzmacnianą podeszwę. Jeśli nie wiesz jaki model obuwia ochronnego wybrać, zapoznaj się z ofertą producenta obuwia na stronie www.ppo.pl – w sprzedaży buty robocze damskie, męskie z podnoskiem kompozytowym, trzewiki, sandały i wiele innych modeli.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress