Jak ograniczyć dostęp do pomieszczeń? Zwora elektromagnetyczna i inne rozwiązania

Chcąc zabezpieczyć siedzibę swojej firmy przed wejściem osób niepożądanych, konieczny jest wybór odpowiedniego urządzenia do systemu kontroli dostępu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń zabezpieczających, których wybór uzależniony jest od rodzaju pomieszczenia i możliwości montażowych. Do najpopularniejszych należą zwory elektromagnetyczne, elektrozaczepy i rygle.

Zwory elektromagnetyczne – czym są i gdzie się je stosuje?

Zwory elektromagnetyczne do drzwi, zwane również elektrozworami lub elektromagnesami, to urządzenia, które montuje się w systemach kontroli. Są one szeroko stosowane w miejscach, w których bezpieczeństwo jest kluczowe dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zwory elektromagnetyczne działają po doprowadzeniu napięcia zasilającego. Oznacza to, że aby wejść do pomieszczenia zabezpieczonego elektrozworem należy zdjąć napięcie przy pomocy specjalnego klucza.

Zwory elektromagnetyczne, dzięki prostej, lecz niezwykle wytrzymałej konstrukcji, są chętnie wybieranym urządzeniem do zabezpieczenia, np. dróg przeciwpożarowych w budynkach użyteczności publicznej czy miejscach o wysokim natężeniu ruchu, np. lotniskach.

Więcej na temat możliwości wykorzystania tego typu urządzeń można dowiedzieć się na https://www.fonex.pl/kategorie/zwory-i-uchwyty-376.html

Elektrozaczepy i rygle – zastosowanie

Innym sposobem na ograniczenie dostępu do pomieszczeń jest zamontowanie elektrozaczepów lub rygli elektromagnetycznych. Wśród dostępnych na rynku modeli znaleźć można urządzenia normalne zamknięte, w których otwarcie drzwi wymaga podania napięcia, i normalnie otwarte, w których to zamknięcie wymaga podania napięcia. Pierwsze z nich są wykorzystywane w systemie domofonowym, dlatego są chętnie wybieraną opcją w lokalach prywatnych.

W porównaniu do zworów elektromagnetycznych, elektrozaczepy częściej wymagają konserwacji przez wzgląd na mechaniczne części ruchome. Są jednak dostępne w wielu wariantach i modelach, dzięki czemu łatwiej będzie je dopasować do pomieszczenia. Z kolei rygle elektromagnetyczne są chętnie wybierane jako dodatkowe zabezpieczenie w systemach kontroli.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress