Jakie funkcje spełnia czerpnia ścienna?

Czerpnia powietrza stanowi jeden z dwóch końcowych elementów, jeśli chodzi o instalacje kominkowe. Jej zadaniem jest dostarczanie świeżego powietrza do paleniska, co umożliwia podtrzymanie ognia. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rozpalanie w kominku byłoby niemożliwe bez dostarczenia do niego świeżego powietrza. Powinno być ono doprowadzone z domu najlepiej od strony ogrodu.

Czerpnia ścienna – co warto o niej wiedzieć?

Czerpnia ścienna to rozwiązanie, które zazwyczaj montuje się na zewnętrznej ścianie budynku. Bardzo ważne jest, by była ona umiejscowiona co najmniej 2 metry nad poziomem gruntu. Dodatkowo, warto zabezpieczyć ją przy pomocy żaluzji i stalowej siatki.

Dostępne w sklepach czerpnie ścienne wykonywane są zazwyczaj ze stali i mają okrągły bądź też prostokątny kształt.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszędzie konstrukcja budynku umożliwia zamontowanie czerpnie ściennej. W takiej sytuacji można zdecydować się na czerpnię dachową bądź też wolnostojącą. Przykłady takich czerpni można znaleźć pod adresem https://www.thermo.com.pl/instalacje/zakonczenia-wentylacyjne-i-przepustnice/czerpnia-scienna-typ-a-csa/

Czerpnia ścienna i jej funkcje

Czerpnia ścienna pełni bardzo istotną rolę, jeśli chodzi o obieg powietrza i dostarczanie go bezpośrednio do paleniska. Jej zadaniem jest również filtrowanie powietrza. Zabezpiecza ona instalację przed dostaniem się do niej niepożądanych liści, deszczu, insektów i gryzoni. Czerpnia doskonale sprawdza się również, jeśli chodzi o tłumienie hałasu powodowanego przez wentylatory. Nie ma co ukrywać, że może ona pełnić także funkcję estetyczną, dlatego warto poświęcić nieco czasu na wybór idealnego modelu.

Podsumowując, czerpnia ścienna stanowi bardzo ważny element, jeśli chodzi o zakończenie instalacji wentylacji, z pewnością więc warto postawić na produkt sprawdzony, który w należyty sposób będzie pełnił swoją rolę. Na szczęście wybór czerpni w sklepach jest naprawdę szeroki i zróżnicowany.

Back To Top