Gąsienice gumowe, czyli dlaczego warto na nie postawić?

gąsienice gumowe

Gąsienice gumowe, jako element układu podwozia ma bardzo odpowiedzialne zadanie. Jest to nic innego jak przenoszenie siły maszyny względem podłoża oraz – oczywiście – sprawne poruszanie się pojazdu budowlanego. Gąsienice gumowe, jako alternatywa dla tych wykonanych ze stali zdobyły ogromną popularność i zaczęły być bardzo chętnie wykorzystywane. Dlaczego? Oto kilka powodów. 

Ergonomia pracy 

Wielogodzinna praca na placu budowy jest niezwykle męcząca, a jednocześnie wymaga od pracowników niezwykłego skupienia. Gąsienice gumowe do minikoparek, jak i większych odpowiedników wpływają bezpośrednio na komfort i jakość pracy. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego, że guma redukuje drgania poprzez ich wchłanianie, a także redukuje hałas. Dzięki temu mniej męczących dźwięków dociera do kabiny operatora, a z tym wiąże się zwiększony komfort pracy i nieco mniejsze zmęczenie.

construction machine

Gąsienice gumowe, a wymagania klientów

Gąsienice gumowe to także odpowiedź na potrzeby rynku. Stalowe odpowiedniki przede wszystkim były ciężkie. Gąsienice gumowe są o wiele lżejsze, przez co ich wymiana nie jest aż tak problematyczna. Jest to również sposób na wyeliminowanie problemów, jakie niegdyś wynikały z używania gąsienic ze stali. Warto również podkreślić, że gumowe gąsienice nie niszczą gleby w tak dużym stopniu.

Dlaczego jeszcze warto?

Przede wszystkim gąsienice z gumy znacznie zmniejsza masę maszyny. To z kolei wiąże się z tym, że o wiele łatwiej nią manewrować i pracować. Ponadto, materiał wykorzystywany do produkcji tego typu gąsienic charakteryzuje się tarciem, co również ma ogromny wpływ na pracę i łatwość obsługi maszyny.

Wybierając gąsienice gumowe do swojej maszyny budowlanej, warto skonsultować się ze specjalistą i kierować się zaleceniami producenta. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wybór ten jest odpowiedni. Więcej informacji na temat gąsienic gumowych znajdziesz pod adresem https://entrack.pl/gasienice-gumowe/.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress