Jak wybrać łyżkę koparkową dopasowaną do prac ziemnych?

gąsienice gumowe

Prace budowlane mogą dotyczyć remontów, wznoszenia budynków, równania terenu, rozbiórki. Koparki to jedne z tych maszyn budowlanych, które posiadają dość uniwersalne zastosowanie i mogą wykonać szereg robót budowlanych. Na placu budowy koparki i ładowarko koparki są maszynami dość mocno eksploatowanymi.

Przy użyciu koparki można nie tylko wykonać pogłębienia rowów ale wykonać większość prac nap placu budowy. Najważniejszym elementem, który odpowiada niejako za wydajność pracy koparki jest łyżka koparkowa. Dzięki niej koparka może być w pełni funkcjonalną maszyną dedykowaną do wielu prac ziemnych.

Jak dobrać łyżki do koparki?

W każdym przypadku należy uwzględnić zakres prac jaki będzie wykonywać koparka. Jeśli chcemy aby maszyna robiła tylko pogłębianie rowów tutaj wystarczające okażą się łyżki do wykopów i łyżki podsiębierne. W przypadku bardziej specjalistycznych prac łyżki podsiębierne mogą okazać się niewystarczające. Dla przykładu jeśli na placu budowy trzeba wykonać głęboki wykop na twardym gruncie lub kamienistym, w tym przypadku warto zainwestować w mocne solidne łyżki skarpowe wykonane z solidnego materiału. Do prac związany z transportowaniem i przenoszeniem urobku i kruszyw poleca się stosowanie łyżek chwytakowych i ażurowych.

Dobrze dopasowana łyżka do koparki

Oprócz inwestycji w łyżki do koparki ważny jest wybór szybkozłaczy. Dzięki nim możliwy jest szybki montaż łyżki do koparki. Co więcej konieczny jest wybór łyżki takiej, która będzie odpowiednio dopasowana do rodzaju maszyny. Inny model łyżki będzie dedykowany do koparko ładowarki a jeszcze inny do tradycyjnej koparki. Przy doborze łyżki do koparki pomocna może okazać fachowa pomoc specjalistów. Producent sprzętu do koparek ZMG prowadzi w sprzedaży bogaty asortyment łyżek do koparek – https://zmg.pl/lyzki-do-koparek-klasa-1/

Back To Top