Motoreduktory – charakterystyka wybranych rodzajów

koła łańcuchowe

Motoreduktory to zespoły urządzeń, w których skład wchodzą przekładnie mechaniczne a także silniki elektryczne będące źródłem przenoszonego napędu. Przez wzgląd na budowę wyróżnia się kilka rodzajów motoreduktorów, które charakteryzuje różne przeznaczenie. Motoreduktory wprawiają w ruch zarówno niewielkich rozmiarów urządzenia znane nam jako artykuły gospodarstwa domowego, jak i wielkogabarytowe maszyny przemysłowe wykorzystywane w halach produkcyjnych. Chociażby to świadczy o tym, że motoreduktory to urządzenia o szerokim wachlarzu zastosowań. Dowiedz się czym jest motoreduktor i jaką rolę odgrywa we współczesnym świecie.

Motoreduktor – podstawowe informacje

Motoreduktor zbudowany jest z dwóch elementów – silnika oraz przekładni mechanicznej. Obydwa te elementy bardzo często odpowiadają za pracę całego urządzenia, w którego skład wchodzą. Jak zostało już wcześniej wspomniane motoreduktor jest jednocześnie źródłem napędu, jak i jednostką odpowiedzialną za jego przeniesienie. Charakterystyczną dla motoreduktorów jest niewielki rozmiar, który sprawia, że te wykorzystać można w niemal dowolnym układzie i maszynie. Każdy motoreduktor, poza silnikiem i przekładnią mechaniczną, wyposażony jest w kołnierz lub system umożliwiający połączenie go z odpowiednim układem. Co warto wiedzieć jeszcze o konstrukcji motoreduktora? Jest to układ znajdujący się przeważnie w szczelnej i wytrzymałej obudowie – to jeden z czynników, który sprawił, że motoreduktory są niezwykle popularne. Drugim czynnikiem jest ich konstrukcja, która znacznie ułatwia jednostkom odpowiedzialny za utrzymanie ruchu lub zaopatrzenie przemysłu wykonywanie swoich obowiązków. Kompaktowy i kompleksowo zbudowany motoreduktor oszczędza znaczną ilość czasu w momencie, gdy jakiś podzespół ulegnie awarii lub uszkodzeniu – wystarczy go wymienić. W innym przypadku osoba zajmująca się utrzymaniem ruchu lub konstruktor zobligowani byliby do stworzenia podzespołu umożliwiającego zastąpienie uszkodzonego elementu.

Motoreduktory – rodzaje

Motoreduktory, przez wzgląd na mnogość zastosowań, występują na rynku w przeróżnych wariantach. Zastanawiasz się, co może determinować rodzaj motoreduktora? Odpowiedź jest prosta – to jego konstrukcja. Na rynku występują:
– motoreduktory płaskie (silnik elektryczny + przekładnia walcowa),
– motoreduktory walcowe (silnik elektryczny + przekładnia walcowa umożliwiająca dodanie kilku stopni przełożenia),
– motoreduktory ślimakowe (silnik elektryczny + przekładnia ślimakowa),
– motoreduktory planetarne (silnik elektryczny przekładnia ślimakowa).
Wybrane rodzaje motoreduktorów wyróżniają się określonymi parametrami wytrzymałościowymi, które określane są w katalogach wybranych producentów. Specyfika każdego motoreduktora jasno określa natomiast sposób jego zastosowania.

Gdzie kupić motoreduktory?

Motoreduktory to urządzenia, które winny charakteryzować się wytrzymałą konstrukcją oraz dokładnym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. To jedne z najważniejszych urządzeń wchodzących w skład poszczególnych maszyn i urządzeń toteż niezwykle istotnym jest by nie ulegały one awariom oraz usterkom w nawet trudnych i wymagających warunkach. Najwyższej jakości motoreduktory dostępne są w ofercie producenta STM Polska, z którego ofertą a także charakterystyką dostępnych rodzajów motoreduktorów zapoznasz się na stronie: https://stmpolska.pl/motoreduktor-motoreduktory.html. Wybierz niezawodne motoreduktory dostępne w ofercie STM Polska i ciesz się sprawnością swoich maszyn!

Back To Top