Korzystaj tylko z oryginalnych części!

Motoryzacja czy przemysł związany jest z maszynami, które podczas eksploatacji często się psują. Ciężka praca maszyn czy pojazdów samochodowych sprawia, że po pewnym czasie wysiadają niektóre podzespoły, które wymagają naprawy. W jaki sposób unikać częstych napraw?

Montuj oryginalne części

Przede wszystkim podczas wymiany już zepsutego elementu warto zakupić oryginalne części. Zarówno chodzi tutaj o kupno oryginałów do maszyn rolniczych, jak i samochodów osobowych czy ciężarowych. Wszystko dlatego, że zamienniki znacznie odbiegają od oryginałów. Głównie dlatego, że części zamienne wykonane są z gorszych jakościowo materiałów i mają słabsze komponenty. Co wpływa na ich krótszą żywotność. Załóżmy, że podczas zakupu oryginalnych części Ursus czy Audi nasz pojazd pojeździ jeszcze kilka lat bez potrzeby wymiany tejże części po raz kolejny. Z kolei kupując tańszy zamiennik istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie znowu, w niedługim czasie wymieniać tą część ponownie. Może okazać się, że to będą po prostu pieniądze wyrzucone w błoto.

Potwierdzenie słów znajdujemy również w słowach jednego z właścicieli serwisu kia katowice. Często klienci niestety decydują się na zamienniki. Głównym powodem, dla którego wybierają właśnie takie, a nie inne części jest przede wszystkim cena, która jest znacznie niższa od części oryginalnych. Pamiętajmy jednak, że to tylko pozorna oszczędność, gdyż istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że za pewien czas znowu trzeba będzie wymienić. A więc dochodzi tutaj koszt ponownej wymiany części, który jest zależny od jej skomplikowania, ale także samej części. Okazuje się więc, że uprzednio były to po prostu pieniądze wyrzucone w błoto – mówi Karol Majchrzak, właściciel Serwisu Kia Katowice. Dodaje również – Przyjeżdżają do nas klienci i skarżą się na zamienniki. My jednak ciągle podkreślamy, że zalecane jest kupowanie tylko oryginalnych części pochodzących od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top