Obuwie robocze – sprawdź na co zwrócić uwagę podczas zakupu

obuwie ochronne robocze

Wybór obuwia roboczego może wpędzić w niemałe dylematy. Zwłaszcza osoby, które nie miały nigdy wcześniej doświadczania w zakupie ekwipunku bhp.

Warto przypomnieć, że buty robocze podobnie jak odzież robocza znajdują się na liście rzeczy w które powinien być wyposażony pracownik.

Sprawdź rodzaj podeszwy

Kupując obuwie robocze nierzadko sugerujemy się wyglądem. Owszem ten jest istotny ale przy okazji warto sprawdzić jaki rodzaj podeszwy został zastosowany. Podeszwy do butów roboczych jakie najczęściej są stosowane to te wykonane z poliuretanu i gumy. Bardzo często od podeszwy buta zależy to jak solidne jest samo obuwie. Bardzo często na cenę obuwia ma właśnie rodzaj zastosowanej podeszwy. Jednak jeśli chodzi o buty ochronne nie warto tutaj oszczędzać i wybrać po prostu solidnie wykonane obuwie z dobrą podeszwą.

Wnętrze buta

Na pozór kwestia dość oczywista, jednak bardzo często pomijana w procesie zakupowym. Buty robocze to obuwie w którym mamy czuć się wygodnie i komfortowo a jak wiadomo na komfort ma wpływ to z jakich materiałów zostały wykonane obuwie. Wybierając but roboczy warto wziąć pod uwagę rodzaj wkładki, podeszwę środkową, cholewkę. Nie bez znaczenia jest również wyściółka buta, to ona zapewnia stopie wygodę, odprowadza wilgoć.

Wykonanie i zastosowany materiał

Kupując obuwie robocze oczekujemy, że będzie ono trwałe takie, które posłuży nam na wiele lat. Musimy mieć świadomość tego, że największy wpływ na trwałość obuwia ma rodzaj materiału. Stosowane do produkcji obuwia roboczego materiały powinny spełniać wymagania normy PN-EN ISO 20344. Dlatego też jeśli planujemy zakup trwałego i wygodnego obuwia najlepiej dokonać takiego zakupu u producenta. PPO polski producent obuwia roboczego (strona firmowa: www.ppo.pl) posiada bogatą ofertę butów wykonanych solidnie z uwzględnieniem wszelkich niezbędnych norm. Przy produkcji butów roboczych producent obuwia zwraca szczególną uwagę na rodzaj podeszwy. 


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress