Osiedle domów bliźniaczych wady i zalety

Domy bliźniaki

Domy bliźniacze to bardzo popularne rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla domu wolnostojącego i szeregowego. Budowane są zarówno przez deweloperów, jak i prywatnych właścicieli. Sprawdź jakie plusy i minusy przynosi to rozwiązanie.

Nowoczesny dom bliźniak

Do największych zalet budowy domów bliźniaczych należy zaliczyć aspekt finansowy. Bliźniak możemy wybudować stosunkowo taniej niż standardowy dom jednorodzinny. Pozwala nam również uzyskać więcej przestrzeni, niż gęsta zabudowa domów szeregowych. Atutem jest także fakt, że do jego budowy nie jest potrzebna duża działka. Budując bliźniak zyskujemy wszystkie korzyści domu wolnostojącego: własny garaż czy ogród, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów utrzymania. Jak każde rozwiązanie, dom bliźniak posiada również swoje minusy. Najczęściej wskazuje się tutaj brak możliwości ewentualnej rozbudowy. Bliskie sąsiedztwo z kolei, może być zarówno wadą jak i zaletą. Zdecydowanie daje to poczucie bezpieczeństwa, a obecność sąsiadów podczas długiej nieobecności w domu jest wskazane. Dla niektórych, może być to jednak naruszenie intymności. Problematyczne może być również zagospodarowanie punktów świetlnych. Z uwagi na brak okien na wspólnej ścianie warto przemyśleć dodatkowe oświetlenie w tej części domu.

Dom bliźniak od dewelopera

Zakup domu od dewelopera daje gwarancję świeżości. Na etapie projektowania, z reguły możemy dopasować rozmieszczenie wewnątrz domu zgodnie z własnymi potrzebami. W nowoczesnym budownictwie wykorzystywane są również materiały, które wpływają na energooszczędność domu. Dodatkowo, używanie wysokiej jakości produktów ma znaczenie w przypadku trwałości obiektu. Sprawdź propozycję dewelopera w Tarnowskich Górach, który oferuje domy bliźniaki na osiedlu Wzgórze Witosa: http://wzgorzewitosa.pl .


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress