Z czego budować oranżerie?

Oranżerie

Materiał z którego wykonamy oranżerie jest niezwykle istotny. Konstrukcja oprócz własnego ciężaru, musi być odporna na czynniki atmosferyczne np. wiatr, opady deszczu czy śniegu. Przed przystąpieniem do projektowania zimowego ogrodu, warto przeanalizować każde za i przeciw dostępnych możliwości.

Drewniana oranżeria

Drewno jest najczęściej wybieranym materiałem do konstrukcji oranżerii. Jest naturalny i dobrze izoluje ciepło. Jego minusem może być jednak konieczność impregnacji. Najczęściej występuje w charakterze sklejki z drewna świerkowego. W przypadku ogrodów zimowych, zwróć uwagę by drewno było odporne na wahania temperatur. Musi być niekurczące się i nie może się rozszerzać, żeby nie spowodować rozszczelnienia konstrukcji.

Stal

Stal w budowaniu szklarni i oranżerii jest używana już od początku XX wieku. Jest to materiał bardzo wytrzymały. Minusem może być jednak jego szybka korozja, przez co wymaga stałej konserwacji. Oranżerie stalowe charakteryzują się ciężką konstrukcją, dlatego wymagają wytrzymałych fundamentów. Oprócz tego, wadą może być również niska izolacja cieplna.

Aluminium

Aluminium jako materiał cechuje się lekkością, prostym montażem i łatwą konserwacją. Jest również odporny na korozję. Zaletą tego materiału jest także możliwość lakierowania, dzięki czemu możemy uzyskać szeroką paletę barw. Aluminium jest bardzo łatwe w kształtowaniu, co pozwala uzyskać konstrukcje o skomplikowanych kształtach.

Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne są łatwe w konserwacji, dodatkowo są bardzo odporne na powstawanie ognisk korozji. Konstrukcje tworzone z tego materiału powinny być dodatkowo wsparte trwałymi materiałami. Tworzywa sztuczne łatwo tracą kolor i szybko się niszczą, dlatego niechętnie wybierane są do tworzenia oranżerii.

Oszklone konstrukcje

Często wykorzystywane w przypadku oranżerii są konstrukcje szklane. Poprawia to walory estetyczne ogrodu zimowego i sprawia, że do jego wnętrza dociera więcej promieni słonecznych. Oprócz tego szklane ściany muszą być bezpieczne. Do budowy oranżerii wykorzystuje się laminowane szyby z hartowanego szkła, które są trudne do zbicia. Warto również postawić na szkło o wysokiej przejrzystości. Wówczas zagwarantujemy przenikanie jeszcze więcej światła do pomieszczenia.

Szukasz sprawdzonego wykonawcy ogrodu zimowego? Skorzystaj z usług firmy Ogrody Zimowe – Expert: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/oranzerie/ Gwarantujemy kompleksową realizację: od projektu po wykonanie. Używamy wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i nowoczesny wygląd konstrukcji.

Back To Top