Łańcuch do wózka widłowego – jaki powinien być?

Łańcuch do wózka widłowego to zdecydowane element, który jest jednym z ważniejszych. W dużej mierze to właśnie on odpowiada za bezpieczeństwo osób pracujących z maszynami, a także odpowiada za wydajność i komfort pracy. Właśnie dlatego tak istotną kwestią jest wybór odpowiedniego łańcucha. Musi być on przemyślany i podyktowany czymś więcej niż tylko niską, atrakcyjną ceną.

Łańcuch do wózka widłowego –  zalecenia producenta

Wybór łańcucha do wózka widłowego przede wszystkim powinien być podyktowany zaleceniami producenta. W pierwszej kolejności musimy zapoznać się z instrukcją obsługi wózka widłowego. To właśnie w niej znajdziemy najpotrzebniejsze informacje dotyczące zamienników oraz tego, jaki łańcuch będzie wręcz idealny do danego modelu wózka widłowego. Nieprawidłowy łańcuch wózka widłowego pod kątem parametrów może doprowadzić do niemałych (i kosztownych) awarii, ale również stworzyć realne zagrożenie dla pracowników znajdujących się w okolicy wózka widłowego. Same uszkodzenie maszyny może wymóc na nas niezwykle kosztowną naprawę. Wszelkie wątpliwości względem wyboru łańcucha do wózka należy zgłosić do pracownika sklepu – to właśnie specjalista pomoże nam dobrać odpowiednie rozwiązanie do naszych potrzeb.

Łańcuch płytkowy – tworzywo i wykonanie

Wysoka jakość materiałów, z których zostały wykonane łańcuchy do wózków to podstawa. Widlaki bardzo często pracują w trudnych warunkach, a same łańcuchy narażone są na skrajne temperatury i niemałą prędkość. Materiał, z którego wykonywane są łańcuchy musi spełniać wszelkie obowiązujące normy – zarówno techniczne, jak i te związane z kwestią bezpieczeństwa. Szczególną uwagę warto zwrócić na łańcuchy ze stali nierdzewnej. Są one odpoirne na uszkodzenia mechaniczne, korozję a także różnego rodzaju środki chemiczne, z którymi niezwykle często można się spotkać.

Łańcuchy do wózków widłowych znajdziesz na stronie https://sklep.komerc.pl/kategoria-produktu/lancuchy/fleyery/.

.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress