Przyjazne dla budżetu pomysły na rozjaśnienie kuchni

kolory akcentowe w jasnej kuchni

Twoja kuchnia to miejsce inspiracji i kreatywności – to przestrzeń, którą wykorzystujesz do zmaterializowania swojej wyobraźni, podejmowania ryzyka, próbowania nowych rzeczy. Trudno jest poczuć fakt, że odczujesz niezwykłe przygody kulinarne i wypróbujesz nowych rzeczy, jeśli otoczenie jest słabe i nie inspirujące. Zobacz w jaki sposób Twoja przestarzała kuchnia może zmienić się w jasną kuchnię, w której naprawdę chcesz spędzić czas, dzięki kilku budżetowym dostosowaniom kuchni, które będą dawały tę różnicę.

Przerób szafki na biały/jasny kolor

Odśwież ciemne drewniane szafy z jasną białą farbą, aby ułatwić naprawę, która natychmiast zmieni ciężki „wydźwięk” kuchni. Jeśli chcesz podbić swoją przeróbkę o krok dalej, wymień sprzęt, aby dopasować nowy wygląd do jaśniejszej przestrzeni.

jasna kuchnia

Jasne kuchnie optycznie zwiększają przestrzeń

Wybierz ciekawy, jasny kolor akcentowy

Nie musisz przy tym wystrzegać się innych kolorów. Aby uatrakcyjnić swoja kuchnię dodaj serię tętniącego życiem odcienia jak turkusowy, gorący różowy lub pomarańczowy. Może wzbudzić nowe życie w Twojej smakowitej przestrzeni kuchennej. Efekt spotęgujesz z dopasowanymi akcesoriami i naczyniami, aby wyróżnić swój nowy, odważny schemat kolorów.

Dodaj odrobinę ciemnego koloru aby nadać kontrast

Oto dlaczego nie tylko wybielanie całego pokoju będzie skuteczne. Choć biała farba z pewnością da Ci dobrą przemianę, pójście na pełne wybielenie może zmienić kuchnię o dowolnym charakterze, pozostawiając ją w gorszym stanie, zimną i nieciekawą. Stwórz kontrast, aby wyrównać wygląd i wydobyć lekkie tony pogłębiające estetykę kuchni.

piękna kuchnia

Dobrze doświetlana kuchnia wpływa na samopoczucie – nie przesłaniaj okien zbędnymi przedmiotami

Pozbądź się ciężkich odcieni i pozwól uzyskać więcej naturalnego światła

To może wydawać się niemądre, ale znajdź sekundę, aby rozejrzeć się w kuchni i zauważ, jak wiele rzeczy blokuje światło naturalne. Pudełka na parapecie okna, cienie i zasłony na krawędziach – wszystko, co przesłania światło zmniejsza przestrzeń.

Wypełnij ciemne kąty światłem

Rozjaśnij te niedopasowane kąty tym sprytnym trikiem oświetleniowym: wypełnij pustą, niezgrabną przestrzeń nad szafkami, tam jest przestrzeń, w której rzeczywiście można zamontować dodatkowe lampy!

kolory akcentowe w jasnej kuchni

Kolory akcentowe dodają w jasnych kuchniach życia, świeżości i lepszego klimatu

Dodaj trochę metalicznego połysku, aby dodać efekt odblasku

Dodaj odrobinę złota, srebra, brązu lub miedzi do ścian, urządzeń, a nawet płytek w panelu kuchennym, aby utworzyć błyszczącą powierzchnię i odbijać więcej światła wokół pomieszczenia.

Użyj jasnej wyspy kuchennej, aby przełamać ciemną podłogę

Jeśli masz ciemną podłogę w kuchni i nie planujesz jej wymieniać, nie martw się. Możesz odciągnąć oko od ciemnej podłogi, ustawiając jasną wyspę kuchenną na centralnym miejscu, a nawet przez układanie neutralnego koloru dywanu.

klasyczna biała kuchnia

Białe płytki w fartuchu kuchennym rozjaśnią przestrzeń pod szafkami

Ta przestrzeń pomiędzy szafkami a blatami może być dość zacieniona, ale nie musisz dodawać dodatkowych źródeł światła, aby rozwiązać ten problem. Zamiast tego ponownie prze-aranżuj panel kuchenny białymi płytkami, a nawet pomaluj istniejący fartuch jasną farbą, aby dodać trochę światła do tych ciemnych zakątków.

Doprowadzić światło z sufitu podwieszonymi lampami

Wypełnij swoją kuchnię światłem, dodając sprzęt oświetleniowy na sufit, ze światełkami zawieszonymi lub nawet żyrandolem. Przybliżanie światła do miejsca pracy to nie tylko atrakcyjny wybór dekoracji, ale także praktyczny sposób na wygodniejsze przygotowanie posiłku.

Zobacz inne realizacje na: http://www.vena-kuchnie.pl/galeria.html


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress