Kilka słów o pracy na budowie

praca na budowie

Podejmując się pracy na budowie i w różnego rodzaju delegacjach, powinniśmy mieć świadomość, że jest to czynność bardzo trudna i z pewnością nie każdy się do niej nada, Jeśli ktoś z nas nigdy nie pracował fizycznie, a przeniesienie stołu z tatą z pokoju do pokoju sprawiało nam trudności, to powinniśmy się zastanowić, czy chcemy wchodzić do tej rzeki. Jest to bowiem zajęcie mocno fizycznie i wymagające mnóstwo przysłowiowej krzepy, nadają się więc do tego tylko prawdziwi mężczyźni, nie bojący się używać siły i pewnie siebie. Udało mi się kilka lat pracować w tej branży i zaznajomić z nią dość dobrze.

Moje wspomnienia

Wspominam ten okres bardzo fajnie przede wszystkim dlatego, że nauczyłem się wiele potrzebnych mi w późniejszych latach życia czynności. W pracy na budowie robi się praktycznie wszystko i nawet gdy szef powie nam do jakiego rodzaju pracy jedziemy i czym będziemy się dziś zajmować, to nie powinniśmy sobie tego brać zbyt mocno do serca, gdyż w tej branży wszystko zmienia się jak pogoda w lecie i nie możemy nic kalkulować. Ileż to razy mieliśmy już skończyć, wracać do domu i zaczynać upragniony weekend, chowając rękawice robocze do kieszeni, ale nagle nie wiadomo skąd wyrosła nam na drodze pęknięta rura, przy której trzeba było zostać i pilnować. Telefon do wkurzonej dziewczyny, której to obiecaliśmy wypad w góry, był niezbyt przyjemny i nie należał do tego, co chciałbym częściej w swoim życiu robić. Praca budowlańca wymaga wielkiej koncentracji i cierpliwości.

Czego się nauczyłem?

Wiele razy przydarzy się coś, czego się nie spodziewaliśmy i gdzie będzie nam potrzebna bardzo szybka reakcja. Nie możemy wtedy nie wiedzieć co musimy zrobić i musimy się zmierzyć z sytuacją, która nam się przydarzy oko w oko. Nie powinniśmy więc będąc szefem, czyli tak zwanym majstrem, zostawiać na budowie, lub terenie wykonywania pracy ucznia, czyli chłopaka, który dopiero zaczyna i jest naszym pomocnikiem. Taka osoba potrzeby do sprawnego działa w tej branży co najmniej kilku miesięcy wprowadzenia i przyuczenia się.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress