ogrody zimowe całoroczne – pomysły na aranżacje

Ogrody zimowe całoroczne

Pojawienie się ogrodów zimowych całorocznych na rynku spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów. Wcześniej znacznie mniej osób decydowała się na ogrody zimowe w swoim domu. Wszystko zmieniło zastosowanie niezwykle szczelnej konstrukcji profili ( przeważnie aluminiowych) oraz zespolonych szyb wypełnionych argonem. Zwiększyło to znacznie szczelność ogrodów zimowych i sprawiło, że ciepło mogło się utrzymać we wnętrzu takiego ogrodu.   Dzięki temu ogrody zimowe mogły pełnić swoją funkcję niemal przez cały rok. Nawet podczas największych mrozów. To znacznie zmieniło podejście ludzi do tego rozwiązania. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów aranżacji. Zobacz, jak można wykorzystać ogrody zimowe całoroczne.

Rodzinna jadalnia – jasność oraz poczucie przestrzeni doskonale skomponują się z  atmosferą niedzielnych obiadów.   

Pokój odpoczynku i relaksu – wiele osób korzysta w ostatnim czasie właśnie z tej opcji aranżacyjnej. Klasycznie w takim pokoju powinna znajdować się wygodna kanapa, lampka, telewizor, a także coraz częściej także konsola do gier. W takim pomieszczeniu można się oddawać zarówno spokojnemu relaksowi po pracy, jak również organizować spotkania ze znajomymi, niekiedy zakrapiane alkoholem.

ogród zimowy

Oranżeria z bujną roślinnością – ten typ aranżacji był chyba najczęściej spotykany we wcześniejszych ogrodach zimowych. Nadal wiele osób nawet w ogrodach zimowych całorocznych tak organizuje przestrzeń, aby obfitowała w zieleń i bujna roślinność. Zazwyczaj wstawia się tam także wygodne siedzenie lub kanapę, żeby oddawać się relaksowi. Jest to ciekawe rozwiązanie i na pewno z czasem dalej będzie chętnie wybierane przez ludzi.

Jacuzzi lub mini-basen – co prawda nadal mało osób decyduje się właśnie tak zaaranżować wnętrze swoich ogrodów zimowych. Niemniej jednak staje się to coraz bardziej popularne. Przykład ten bardziej podaliśmy dla pokazania, jakie wszechstronne mogę aranżacje ogrodów zimowych całorocznych. takie Jacuzzi stosuje się również często w altanach ogrodowych – patrzy artykuł.

Podsumowanie.

Powyżej podaliśmy tylko kilka zastosowań i aranżacji ogrodów zimowych. W rzeczywistości można ich znaleźć znacznie więcej. To, jak Ty zdecydujesz się zaaranżować swój ogród zimowych zależy wyłącznie od twoich potrzeb, a także wyobraźni.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress