Korytka kablowe – czym są i jakie mają zastosowanie?

Korytka kablowe wydają się nam niezbędne, ponieważ codziennie korzystamy z prądu elektrycznego. Wykorzystywane są głównie w przemyśle elektronicznym, gdyż bez nich trudno wyobrazić sobie np. wykonywanie instalacji elektrycznych. Czym zatem są korytka kablowe? Jakie mają zastosowanie? Do czego służą i co warto o nich wiedzieć?

Wykorzystanie korytek kablowych

Korytka kablowe wykorzystuje się przede wszystkim do poprowadzenia instalacji elektrycznej. Nie ma to jednak miejsca w domach, a w dużych zakładach przemysłowych. Montuje się je głównie w dużych halach, do poprowadzenia elektryczności miejskiej czy w firmach produkcyjnych. Zaletą korytek kablowych jest to, że bardzo szybko można poprowadzić dzięki nim elektryczność. Dodatkową zaletą korytek kablowych jest to, że w przypadku zużycia się danego przewodu, poszczególne kable można wymienić w bardzo szybkim czasie.

Montowanie korytek kablowych odbywa się poprzez podwieszenie ich na suficie. W kolejnym etapie elektryk wkłada poszczególne kable do otworów, co pozwala swobodnie poprowadzić elektryczność. Takie montowanie sprawia, że kable nie są narażone na uszkodzenia lub zniszczenie. Korytka kablowe to również gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ stanowią osłonę dla kabli, a to daje użytkownikom pewność, że nie istnieje ryzyko porażenia prądem.

Materiały

Korytka kablowe wykonywane są zazwyczaj z tworzyw sztucznych. Czasami w tym celu używa się blachy perforowanej. Korytka kablowe spotyka się w różnych szerokościach, co sprawia, że bez problemu można dopasować do nich kable.

Jeżeli jesteś zainteresowany korytkami kablowymi, warto zapoznać się z ofertą renomowanych producentów. Przykładem takiej firmy jest Ex-Con: https://www.ex-con.pl/


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress