Zasady pracy zaworu pneumatycznego

Zawory pneumatyczne

Zawory pneumatyczne do bardzo często spotykany element w instalacjach. Z powodzeniem możemy je wykorzystać zarówno w domowych systemach jak i w przemyśle.

Jak działa zawór pneumatyczny?

Zadaniem zaworów jest przede wszystkiem kontrola i sterowanie kierunkiem przepływu medium w instalacji. Dzięki właściwemu ustawieniu konkretnego elementu zaworu, możemy wpływać na położenie i kierunek w jakim będzie przepływać lub nie gaz, ciecz czy inna substancja w instalacji. Zawory pneumatyczne działają z wykorzystaniem sprężonego powietrza lub innego gazu. Ten element służy do tego, żeby odpowiednio sterować, regulować i rozdzielać sygnał. Zawory pneumatyczne działają dzięki zmianie wysokości ciśnienia substancji w zaworze. Wśród zaworów pneumatycznych możemy wyróżnić modele grzybkowe, kulowe, motylkowe oraz membranowe.

Zastosowanie zaworów pneumatycznych

Zawory pneumatyczne są bardzo wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Świetnie znoszą ekstremalne warunki pracy, więc idealnie sprawdzą się w przemyśle. Możesz je wykorzystać zarówno w branży chemicznej, gazownictwie, przemyśle spożywczym czy innym. Przystosowane są do przepływu medium o bardzo dużym natężeniu, wysokiej temperaturze, czy z czynnikami zanieczyszczonymi.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości, trwałych zawory pneumatyczne znajdziesz je w ofercie firmy Te-Ha-Bud: https://www.zawory.com.pl/.

Back To Top