Przygotowanie pracy na budowie – poradnik

koparka

Przygotowanie pracy na budowie nie należy do najłatwiejszych. Na początku warto przygotować sobie plan, według którego będziemy postępować np.: zabezpieczenie budowy, przygotowanie budynków i dróg. Ważnym elementem jest określenie, jaką pracę będziemy wykonywać sami, a którą pomoże nam maszyna.

Zabezpieczenie placu budowlanego

Zanim zaczniemy pracę na budowie musimy utrzymać pozwolenie, które otrzymuje się od odpowiedniego urzędu. Kolejnym elementem jest ogrodzenie placu budowy. Nie musi być ono drogie, ani najładniejsze, ponieważ jest to zabezpieczenie tymczasowe. Ważne, aby trakcie demontażu nie było trudne do ściągnięcia. Następną kwestią jest położenie żółtej tablicy informacyjnej, która zawiera wszystkie najważniejsze informacje o budowie m.in.: rodzaj inwestycji, informacje o inwestorze, wykonawcy; osobie nadzorującej, numer budowy oraz organów administracyjnych. Jeśli na placu są jakieś niebezpieczne miejsca np.: grożące upadkiem, należy oznaczyć je dodatkowo tablicą ostrzegawczą.

Wybór odpowiednich maszyn

Jedną z ważniejszych działań jest rozplanowanie budynków tymczasowych dla pracowników oraz narzędzi. Na każdym placu budowy należy także odpowiednio przygotować grunt. Kolejnym krokiem jest przyłączenie wody oraz energii elektrycznej, aby móc korzystać z różnego rodzaju maszyn. Przygotowanie planu budowy pomoże określić jakie maszyny będziemy potrzebować.

Najważniejsze z urządzeń niezbędnych na budowie to m.in.:
koparki, które służą do wykonywania wszelkich robót przyziemnych, mogą pracować w cyklu przyziemnych oraz ciągłym,
ładowarki, szczególnie biorąc pod uwagę mini ładowarki przegubowe, które są bardzo funkcjonalne i uniwersalne,
koparko-ładowarki, swoją budową przypominają ciągnik,
betoniarki, mają za zadanie mieszać cement, wodę, piasek w celu otrzymania betonu potrzebnego do wylania fundamentów, stropów czy podłóg,
zagęszczarki służą do zagęszczania podłoża.

Każdą maszynę można kupić nową, używaną lub wypożyczyć. Wybór uzależniony jest kto przeprowadza budowę domu. Jeśli sami chcemy zbudować dom jednorodzinny, korzystniej jest taki sprzęt wypożyczyć. Wtedy najlepiej rozplanować pracę każdego urządzenia, ponieważ za maszyny trzeba zapłacić za każdy dzień pracy. Jeśli mamy firmę, możemy kupić je uzywane lub nowe. Zanim to zrobimy warto pooglądać kilka urządzeń na internecie np.: wpisując w google mini ładowarki przegubowe. Więcej informacji można znaleźć klikając w link: https://kmm.info.pl/produkty/mini-ladowarki/


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress