Rozwój popytu na usługi ogrodnicze rośnie w wysokim tempie.

trawnik ogrodowy

Firmy zajmujące się pracami ogrodniczymi przeżywają w ostaniach latach prawdziwe oblężenie. Rozwój przedmieść wielkich miast, a w szczególności zabudowy jednorodzinnej z ogrodami sprawia, że liczba zleceń dla ogrodniczych firm uniemożliwia szybkie realizacje prac.

Każdy chce piękny ogród

Ogrodnictwo jest zajęciem wymagającym zarówno dużej wiedzy i doświadczenia, ale również firmy ogrodnicze powinny posiadać odpowiednie narzędzia. Prace przy zakładaniu trawników ogrodowych, wykonanie systemów nawadniających, brukarstwo to często ciężka praca. Od jej wykonania zależy zadowolenie klienta z posiadanego kawałka ziemi przez długie lata.

Sezonowość zleceń na prace ogrodnicze i możliwości firm ogrodniczych

Firmy ogrodnicze posiadają pewną sezonowość. Teraz, w okresie zimowym wykonanie większości prac przy roślinach mija się z celem. To okres planowania oraz zapisów na realizacje prac ogrodniczych. Warto już teraz myśleć nad wyborem firmy ogrodniczej – typowy terminarz realizacji zleceń w sezonie wiosenno-letnim sięga na kilka miesięcy do przodu. Niektóre prace, jak przy pielęgnacji i zakładaniu trawników wymaga wykonania prac ogrodniczych w odpowiednim terminie – czyli na wiosnę.
Przeglądając oferty klienci korzystają często z polecenia firmy przez swoich znajomych, lub korzystają z internetowych stron i katalogów. Warto przy wykonywaniu rekonesansu podpytać popularne firmy o terminy, koszta orientacyjne, oraz obłożenie pracami. Zlecanie prac w ogrodzie początkiem sezonu jesiennego jest zbyt późnym terminem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress