Obuwie ochronne – podstawowy element ubrania roboczego

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednie obuwie robocze. Aktualny kodeks pracy nie dopuszcza do możliwości pracy bez odpowiedniego obuwia, jeśli wykonywane czynności narażają pracownika na zabrudzenia własnego obuwia bądź kontakt z niebezpiecznymi substancjami i urazy mechaniczne. Zobacz przepisy.

Bezpieczeństwo podczas wykonywanych czynności

Obuwie robocze męskie oraz damskie zapewnia pracownikom komfort, higienę oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Ważne jest aby obuwie robocze przeznaczone do pracy spełniało, tak istotne funkcje.
Istnieje wiele przeróżnych zawodów, w których pracownicy muszą posiadać obuwie zmienne. Do każdego rodzaju pracy jest przeznaczone inne obuwie z powodu funkcji jakie ma pełnić but.

W każdej z prac narażenie jest inne, a więc but być idealnie dopasowany.
Jeśli jesteśmy narażeni na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, to pracodawca powinien zakupić obuwie ochronne, które w razie kontaktu z substancjami nie ulegnie zniszczeniu oraz nie przemoknie. W zakładach przemysłowych powinno używać się obuwia antypoślizgowego, wodoodpornego, odporne na różne uszkodzenia takie, jak np. przebicia.
W pracy na mrozie korzysta się z obuwia wykonanego z odpowiedniej podeszwy odpornej na niskie temperatury.

A więc widzimy, że rodzaj obuwia roboczego jest wiele, ponieważ każde miejsce pracy wykonuje inny rodzaj pracy i wymaga innej ochrony dla swojego pracownika. Należy także pamiętać aby co jakiś czas wymieniać obuwie na nowe, ze względów higienicznych, jak i zużycia obuwia. Obuwie, z którego korzystamy codziennie w ciężkich warunkach ulega szybszemu zniszczeniu.

trzewiki bezpieczne z metalowym podnoskiem

trzewiki robocze męskie – producent PPO (www.ppo.pl)

Ceny obuwia ochronnego

W zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonane oraz im więcej funkcji ma spełniać but taka jest cena. Nie należy jednak oszczędzać na kupnie tak ważnej rzeczy, jaką jest obuwie ochronne. Powinniśmy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Należy kierować się jakością oraz solidnym wykonaniem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress