Parapety okienne a promieniowanie UV – to warto wiedzieć

Producent parapetów zewnętrznych

Parapety to niezbędne elementy, które tworzą spójną całość z oknami. Niestety są one narażone na szkodliwe działanie substancji zewnętrznych. W szczególności promienie słoneczne wykazują szkodliwe działanie UV przez co parapety mogą szybko ulegać zniszczeniu. Warto zwrócić uwagę, że parapety wewnętrzne nie muszą wykazywać aż takiej wytrzymałości jak parapety zewnętrzne. Niemniej jednak mają styczność z promieniami słonecznymi. Dlatego w tym artykule podpowiadamy na jaki surowiec warto postawić.

Parapety, które nie radzą sobie z promieniowaniem UV

Najbardziej lubianymi parapetami pod względem wyglądu są parapety kamienne. Niemniej lubiane są też parapety z marmuru. Niestety w naszej strefie klimatycznej surowce te dość szybko ulegają zniszczeniu. Dlatego nie są polecane jako surowiec dla parapetów zewnętrznych. O wiele twardsze są parapety z granitu. Chociaż też należy je wzmacniać środkami chemicznymi. Nieco tańszą alternatywą są parapety z konglomeratu. Jednak ten typ surowca zazwyczaj stosuje się tylko do parapetów wewnętrznych. A na jakie parapety zewnętrzne warto postawić? Z pewnością nie na naturalny surowiec, ponieważ może nie być on odporny na działania atmosferyczne.

Parapety, które radzą sobie z promieniowaniem UV

Parapety z pcv dość często stosuje się na zewnątrz i wewnątrz budynków. Dodatkowo stosuje się trwałą folię, która jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. W tym promieniowanie UV. Dodatkowe zabezpieczenie sprawia, że parapety zewnętrzne potrafią zachować swoją żywotność przez wiele lat. Producent parapetów aluminiowych Luxstal specjalizuje się w tej dziedzinie i z jego doświadczenia wynika, że parapety aluminiowe należą do trwałych i odpornych parapetów na promienie słoneczne. Dlatego nie zmieniają one koloru i kształtu podczas zmian klimatycznych. Parapety zewnętrzne dodatkowo wzmacnia się malowaniem proszkowym. Dzięki temu są one odporne na korozję. Warto zwrócić uwagę, że producent parapetów aluminiowych Luxstal zajmuje się produkcją zarówno parapetów zewnętrznych jak i wewnętrznych z różnych surowców. Dlatego każdy może znaleźć coś dla swojego domu, mieszkania czy innego obiektu. Na stronie internetowej możemy znaleźć jego propozycje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie wejdź na stronę internetową: http://pod linkiem: http://luxstal.pl/oferta/parapety-aluminiowe-ral-typu-plytka-aluminiowa-giecie-blach/

Back To Top