Pokój w stylu loftowym – czego nie może w nim zabraknąć?

klamki

Styl loft fascynuje ludzi nie od dziś. Piękne, industrialne wnętrza, charakteryzujące się dużą przestrzenią – kto o tym nie marzy? Salon urządzony w takim klimacie z całą pewnością będzie zachwycać zarówno ciebie, jak i wszystkich Twoich gości. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić swój salon w stylu loftowym – dobrze trafiłeś! Kolory ścian, ciekawe meble, a także dodatki takie jak klamki i ramy to wszystko, czego potrzebujesz.

Kolory, których nie może zabraknąć

Styl loftowy, to styl nieco ciężki, industrialny. Inspirowany starymi pomieszczeniami przemysłowymi, często wykorzystywany jest w mieszkaniach, które znajdują się w takich właśnie miejscach. Kolory, które są wręcz must havem takich pomieszczeń, zdecydowanie wprowadzają w ten wyjątkowy klimat. Są to przede wszystkim wszelkie kolory cegieł. Warto tutaj wspomnieć, że aranżując wnętrze w tym stylu, nie powinny być one idealne i równe – wręcz przeciwnie! Nieco uszczerbione cegły o nierównych kolorach to gwarancja loftowego klimatu. Ogromną rolę odgrywają tu również szarości, nawiązujące do betonu. Surowa, betonowa podłoga lub beton konstrukcyjny na ścianach sprawdzą się tu idealnie, podobnie jak czarne akcenty. Kolejnym, o czym warto pamiętać, to drewno. Elementy nieco szarawego drewna wprowadzą wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Aby to wszystko przełamać, zdecydowanie warto wybierać kolor biały. Biel na ścianach, a także białe elementy takie jak meble czy zasłony rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że całość będzie współgrać w wyjątkowej harmonii.

nowoczesne klamki do drzwi

Klamki, ramy okienne i detale

Nie jest tajemnicą, że do podkreślenia konkretnego efektu niezmiennie potrzebne są drobne detale. Nowoczesne klamki do drzwi sprawdzą się tu doskonale! Proste, solidne klamki w kolorach szarości lub czerni podkreślą nie tylko styl drzwi, ale i całego wnętrza. Podobnie z ramami okiennymi, a także… parapetami! Choć wydają się to błahe elementy, to właśnie one odpowiadają za niepowtarzalny klimat. Nie zapomnij również o minimalistycznych dekoracjach – loftowy salon powinien mieć przestrzeń!

Nowoczesne klamki do drzwi znajdziesz na stronie sklepu https://handles.pl/.

Back To Top