Bezpieczeństwo w twoim samochodzie rajdowym

Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli dyscyplina, którą wybieramy jest jedną z bardziej niebezpiecznych. Jednym z takich sportów jest oczywiście motorsport i wyścigi samochodowe. Ten wyczynowy rodzaj sportu wymaga od nas nie tylko umiejętności i pełnego skupienia, ale również odpowiedniego wyposażenia naszego samochodu. 

Pasy bezpieczeństwa – pasy czteropunktowe i więcej

Nie da się zaprzeczyć, że pasy bezpieczeństwa to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu, niezależnie czy jest on sportowy czy nie. Pasy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo podczas wypadku oraz podczas różnego rodzaju zdarzeń drogowych – nawet podczas mocniejszego hamowania. W motorsporcie ich jakość i wykonanie odgrywają niezwykle ważną rolę. Jako, że sport ten jest niezwykle wymagający, muszą one dobrze przytrzymywać kierowcę oraz pilota w fotelu. Właśnie dlatego pasy czteropunktowe to absolutne minimum. Pasy czteropunktowe zapewniają znacznie większą stabilność podczas zdarzeń na torze, chroniąc kręgosłup osób znajdujących się w samochodzie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa polecamy pasy sześciopunktowe.

Pasy czteropunktowe oraz sześciopunktowe znajdziesz w sklepie 2Brally pod adresem https://motorsport.2brally.pl/pl/pasy-bezpieczenstwa-ece

Odpowiedni fotel kierowcy i pilota

Nie da się ukryć, że ogromne znaczenie ma również fotel kierowcy i pilota. Przede wszystkim musi być on odpowiednio wyprofilowany, aby zapewnić stabilizację podczas jazdy. Ogromne znaczenie ma również komfort. Jeśli jest on zapewniony, zarówno kierowca jak i pilot mogą w pełni skupić się na trasie – a to wpływa bezpośrednio na ich bezpieczeństwo. Stabilny i dobrze dostosowany fotel nie tylko pozwala na komfortową jazdę przez wiele godzin, ale również chroni kręgosłup osób znajdujących się w samochodzie – szczególnie podczas awaryjnego hamowania, dachowania czy zderzenia z innym pojazdem lub przedmiotem.

Back To Top