Wypalanie blach laserem – wady i zalety

Blachy są wykorzystywane w wielu branżach. Dlatego też są poszukiwane przedsiębiorstwa, które świadczą usługi z zakresu ich obróbki. Podstawową obróbką jest wypalanie blach za pomocą laseru. Jakie ma wady i zalety? W dalszej części artykułu przedstawimy szczegóły.

Laserowe wypalanie blach

Laserowe cięcie blach to skuteczna i dokładna metoda obróbki metalu. Laser umożliwia obróbkę z aluminium, stali nierdzewnej oraz czarnej. Dzięki temu jest możliwość wycięia dowolnie zaprojektowanego kształtu. Zastosowanie nowoczesnych maszyn, które są sterowane cyfrowo pozwalają na precyzyjną powtarzalność elementów. Najnowsze maszyny optymalizują proces cięcia, dzięki temu wypalanie blach nie trwa długo. W porównaniu do tradycyjnych metod – laserowe wypalanie blach jest też tańszą metodą.

Zalety laserowego wypalania blach

Laserowe wypalanie blach posiada wiele zalet. Po pierwsze jest o wiele bardziej precyzyjne, niż cięcie na inne sposoby. Pozwala także na bardziej dokładne odtworzenie konkretnych kształtów: otworów, konturów. Urządzenie laserowe dzięki optymalizacji procesu cięcia dba także o ekenomiczne wykorzystanie materiału. Z kolei szczelina cięcia gwarantuje, że blachy nie zmarnuje się zbyt dużo. Warto zauważyć, że blacha, która jest pocięta laserem ma najwyższą jakość. Z kolei powierzchnie są idealnie gładkie, równe oraz czyste. Co oznacza, że nie potrzebują dodatkowej obróbki. Kolejną kwestią na jaką warto zwrócic uwagę jest fakt, że obróbka laserem nie wymaga emitowania dużych ilości ciepła. Dzięki nowoczesnym maszynom można je wykonać dość szybko. Dlatego też laserowe wypalanie blach jest dość chętnie poszukiwane na rynku.

Wady laserowego wypalania blach

Wypalanie blach posiada nie tylko zalety, ale też i wady. Do głównych wad należy cena. Dlatego też nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na zakup własnego sprzętu. Dlatego też Metal Service posiada zaawansowany sprzęt do obróbki metali, dzięki czemu laserowe wypalanie blach jest szybkie i sprawne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów, koniecznie zapoznaj się z artykułem:
https://metalservice.info.pl/wypalanie-blach-krakow/

Back To Top