Czad – cichy zabójca

straż pożarna inwerwencja

Wraz z rozpoczęciem się sezonu grzewczego media informują o kolejnych atakach cichego zabójcy, czyli czadu. Ten bezbarwny i bezwonny gaz jest śmiertelnie niebezpieczny i może dopaść każdego. Jego wdychanie prowadzi do zawrotów głowy, omdlenia, a w końcu także i śmierci. Atakując podczas snu sprawia, że jego ofiara nigdy się nie budzi.

Czujniki czadu pozwalające zabezpieczyć się przed uduszeniem

Szansą na pokonanie tego niewidzialnego zabójcy jest zamontowany w domu czujnik czadu. Urządzanie takie kosztuje kilkadziesiąt złotych i działa przez kilka lat, chroniąc domowników przed tym niebezpiecznym gazem. Czujniki takie można kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym lub poprzez internet.

Domowa czujka czadu jest niewielkim urządzeniem, które zamontowane w odpowiednim miejscu zapewnia domownikom spokój i bezpieczeństwo. W zależności od wybranego modelu, urządzenie wysyła sygnał świetlny lub dźwiękowy w przypadku pojawienia się niebezpiecznego dla zdrowia stężenia czadu. Na rynku dostępne są również urządzenia bardziej złożone, ostrzegające zarówno przed czadem, gazem jak i dymem. Warto zastanowić się nad ich wyborem, zapewniając sobie kompleksową ochronę swojego domu.

podsufitowy czujnik dymu

Czujniki montowane pod sufitem w miejscach gdzie może wydzielać się czad lub dym

Jakie czujniki czadu wybrać?

Podsumowując należy podkreślić, że na zakupie takiego urządzenia nie warto oszczędzać. Zagrożenie czadem zwłaszcza w domach z centralnym ogrzewaniem lub tych wyposażonych w piecyki gazowe jest naprawdę duże. Przykłady tragicznych zdarzeń, o jakich od czasu do czasu informują media pokazują, że czadu nie wolno lekceważyć. Warto zaopatrzyć się w czujnik i spać spokojnie. Chcąc wybrać odpowiedni dla siebie model czujnika zobacz artykuł: Jak wybrać czujniki gazowe


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress