Czy używane wózki widłowe to dobry wybór?

Szerokość zastosowań wózków widłowych sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw jest nimi zainteresowanych. Duży popyt oznacza też zainteresowanie różnymi formami korzystania z wózków. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stając się używane wózki widłowe, które chętnie zarówno wynajmujemy, jak również kupujemy. Czy to rzeczywiście dobry wybór?

Nowe kontra używane wózki widłowe

factory-1137988_640Nawet dwaj reprezentanci tego samego modelu będą się różnić między sobą, jeśli jeden z nich będzie fabrycznie nowy, a drugi już przez pewien czas używany. To, czy te różnice będą na plus dla nowych czy dla używanych wózków w dużej mierze będzie zależeć od ich potencjalnych użytkowników, ich preferencji oraz możliwości.

Jakie zalety mają nowe wózki?

Nowym wózkom nie sposób odmówić pewnych oczywistych zalet. Ponieważ nie były one wcześniej przez nikogo używane, nie musimy mieć obaw, że ktoś przed nami obchodził się z nimi w sposób mogący negatywnie wpływać na ich ogólny stan techniczny, kulturę pracy czy bezpieczeństwo. Dodatkowo zawsze obowiązuje je gwarancja, której zasady są dla nas w pełni jasne. Decydując się na zakup fabrycznie nowego wózka, możemy też liczyć na dokładnie taki model, o jaki nam chodzi.

Zalety używanych wózków widłowych

fork-truck-155509_640Używane wózki widłowe mają jedną podstawową zaletę, która przekonuje do nich wiele osób: są po prostu tańsze od fabrycznie nowego sprzętu. Różnice w cenie potrafią być naprawdę spore, co daje spore możliwości zaoszczędzenia. Czasami jest to jednak tylko pozorna oszczędność, ponieważ możemy trafić na egzemplarz, który prędko ujawni swoje niewidoczne na pierwszy rzut oka wady – wówczas koszty związane z nieplanowanymi naprawami, nadprogramową konserwacją, a także przestojami w pracy szybko mogą przekroczyć te, które ponieślibyśmy w związku z zakupem nowego sprzętu. Niemniej jednak na rynku nie brakuje dobrego używanego sprzętu, który nas nie zawiedzie, a pozwoli nam zoptymalizować koszty jego zakupu. Kluczem do sukcesu jest zakup z pewnych źródeł i na jasnych warunkach. Wbrew pozorom również na używane wózki widłowe możemy mieć gwarancję, dlatego zdecydowanie nie warto bać się ich kupna, bo pomimo pewnego ryzyka, mogą być naprawdę dobrą inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top