Na co zwracać uwagę przy czyszczeniu wnętrza samochodu?

Wnętrze pojazdu bardzo często bywa narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Plamy z jedzenia, tłuszcz, okruchy? To wszystko należy co jakiś czas usuwać, aby samochód prezentował się nie tylko dobrze z zewnątrz.

Usuń wszystkie śmieci z wnętrza auta

Weź plastikową torbę na zakupy i zbierz wszystkie duże kawałki śmieci, których odkurzacz nie dostanie. Wyrzuć śmieci, które zostawiłeś między przednimi siedzeniami, pustą torbę na frytki z tylnego siedzenia i butelkę z wodą, która przetoczyła się pod siedzeniem kierowcy. Przesuń siedzenia do przodu, sprawdź pod spodem i wyciągnij maty podłogowe, aby niczego nie przegapić.

Wytrzyj deskę rozdzielczę

Mokry ręcznik papierowy lub ściereczka powinna wystarczyć. Niektórzy kupują mokre chusteczki stworzone specjalnie do wnętrza samochodu, które również świetnie się sprawdzają. Usuń wszystko, co mogło zostać ustawione na desce rozdzielczej i zapomniane, zwłaszcza małe przedmioty, które mogły zwinąć się w przednią szybę.

Wytrzyj lub wypierz siedzenia i tapicerkę 

Wytrzyj winylowe lub skórzane części siedzeń wilgotną szmatką i użyj magicznej gumki, aby wytrzeć wszystko, co nie odklei się. Bądź delikatny, aby nie uszkodzić materiału. Jeśli brud jest osadzony w winylu, może być konieczne użycie starej szczoteczki do zębów. Włosie może wniknąć w teksturę powierzchni winylowej i uwolnić wszelkie zanieczyszczenia, które tam utknęły.

Wyczyść filtr powietrza

Sprawdź w instrukcji obsługi, czy Twoja marka i model ma wymienny filtr powietrza i gdzie się znajduje. Wyjmij go i wymień na nowy lub wyczyść stary, w zależności od jego stanu. Upewnij się, że go odłożyłeś. Niektóre sklepy sprzedają pachnące arkusze filtrów powietrza, które można przyłożyć do filtra, aby uwolnić świeży zapach. Upewnij się, że masz taki, który jest odpowiedni dla pojazdów, w przeciwnym razie zapach może być przytłaczający w małym wnętrzu Twojego pojazdu.

Spryskaj maty podłogowe

Użyj środka do czyszczenia tkanin lub odplamiacza do zmielonych zabrudzeń, a następnie w większości przypadków można je włożyć do pralki. Połóż je płasko na słońcu, aby wyschły. Nie używaj suszarki do ubrań. Gumowy podkład nie nadaje się do domowych suszarek. Gdy wyschną, umieść je na swoich miejscach na podłodze samochodu.

Myjnia samochodowa – ręczne mycie wnętrza w Krakowie

Sprawdź jak najszybciej możesz uzyskać efekt czystego samochodu. Myjnia samochodowa z Krakowa to idealna opcja dla Ciebie. Poznaj kompleksowe usługi czyszczenia wnętrza pojazdu na https://myjniakrakow.com/pielegnacja_wewnetrzna/

Back To Top