3 pomysły na aranżację ścian w sypialni

Aranżacja pokoju sypialnianego to duże wyzwanie. Musimy pamiętać nie tylko o odpowiednim wyborze łóżka, mebli i innych dodatków aranżacyjnych ale przede wszystkim mieć na uwadze aranżację ścian.

Jako, że specyfika sypialni jest dość wyjątkowa, jest to przecież miejsce w którym się relaksujemy i odpoczywamy. Ważne więc aby pomieszczenie sypialniane wprawiało nas w dobry nastrój i emanowało dobrą energią. W jakie elementy aranżacyjne warto więc „przyozdobić” ściany w naszej sypialni?

Odpowiednia kolorystyka ścian w sypialni

Nic tak nas nie nastraja jak kolory, jako że sypialnia jest miejscem kojarzącym się z odpoczynkiem i relaksem, dobrze ją zaadoptować wybierając ciepłe kolory. Oczywiście wybór konkretnej kolorystyki w dużej mierze jest podyktowany tym w jakim stylu jest zaaranżowana sypialnia. Jeśli w naszym wnętrzu chcemy wprowadzić namiastkę stylu skandynawskiego zdecydujmy się na biel połączoną z szarością i kolorami ziemi. Natomiast jeśli zależy nam na stworzeniu przestrzeni pełnej relaksu wybierzmy spokojne odcienie brązu, beżu, zieleni, szarości.

Naklejki na ścianę – modny akcent aranżacyjny

Aranżując sypialnię chcemy zazwyczaj zachować jej charakter – zależy nam stworzeniu miejsca pełnego spokoju i wyciszenia. Pomocne w tym mogą okazać się modne w ostatnim czasie dekoracje – naklejki na ścianę. Te potrafią wnieść do aranżacji wnętrza wiele dobrego. Naklejki na ścianę potrafią podkreślić charakter wnętrza, sprawić że sypialnia będzie miejscem przytulnym. Oczywiście wiele zależy od tego jaki wzór naklejki ściennej wybierzemy. Przeglądając przykładowe inspiracje można zauważyć, że najbardziej popularnymi naklejkami ściennymi do pokoju sypialnianego są te przedstawiające kwiaty i motywy natury, naklejki napisy, naklejki z sentencjami. Zainteresowanych tym sposobem dekorowania ścian odsyłamy do zapoznania się z ofertą sklepu z naklejkami – Yoko Design. Piękne wzory naklejek ściennych, wykonanych z folii matowej dostępne na stronie https://yokodesign.pl/naklejki-na-sciane-napisy/

Plakaty ścienne – aranżacja ściany w wyszukanym stylu

Plakaty ścienne to jedne z najczęściej wybieranych dodatków ściennych zaraz obok naklejek. Plakaty na ścianę cenione są za swój dość minimalistyczny charakter. Dzięki nim możemy sprawić, że sypialnia zyska nowego charakteru ale i nietuzinkowej elegancji. Warto zauważyć, że plakaty ścienne to nie tylko oprawione w ramkę zdjęcia i grafiki, ale bardzo często fotografie przedstawiające naturę, abstrakcję, czy nawet sentencje. Plakaty na ścianę można dowolnie zestawiać, dzięki temu mogą one tworzyć pojedynczą dekorację ścienną lub też być zestawione jako „mini” galeria obrazów.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress