Panele olejowane – to powinieneś o nich wiedzieć!

Olejowane podłogi zyskują coraz to większą popularność, wszystko z uwagi na fakt, iż poszukiwane są coraz to bardziej naturalne rozwiązania, które oddają hołd naturalnemu drewnu i jak najlepiej podkreślają strukturę drewna. 

Podłoga olejowana – abc

Podłoga olejowana w procesie produkcyjnym zabezpieczona zostaje mieszaniną wosków oraz oleju. Środek ten wnika głęboko w drewno, a zatem chroni nie tylko wierzchnią warstwę, ale także w pewnym sensie impregnuje drewno od środka. To sprawia, że drewno jest mniej podatne na chłonięcie wody i zanieczyszczeń.

Podłoga olejowana szczotkowana?

Oprócz klasycznych podłóg olejowanych możemy w sklepach znaleźć również propozycje nieco zmodyfikowane. W procesie produkcji wierzchnia warstwa zostaje poddana obróbce przy pomocy tzw szczotki, która uwydatnia strukturę drewna, gdyż usuwa bardziej miękkie elementy podkreślając słoje i naturalną budowę. Więcej na ich temat można przeczytać w artykule https://venifloor.com/venifloor-news/podloga-szczotkowana-czy-gladka/

Podłoga olejowana a podłoga lakierowana

Obydwa rodzaje wykończenia są godnym polecenia rozwiązaniem zarówno do strefy dzienne, jak i sypialnej. Podłogi olejowane mogą być stanowić nieco lepsze rozwiązanie od wariantów lakierowanych, zwłaszcza na wysoki połysk dla właścicieli czworonogów, gdyż na matowej warstwie z uwydatnioną mocno strukturą nie widać zarysowań. Jednakże i w przypadku podłóg lakierowanych nie stanowi to większego problemu z uwagi na liczne systemy renowacji, które są szybkie i proste do przeprowadzenia.

Pielęgnacja podłóg olejowanych

W kwestii pielęgnacji należy podkreślić, że w tym celu używa się dedykowane do podłóg olejowanych preparaty zabezpieczające. Są one stworzone tak, aby nie naruszać wosku i oleju na desce.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress