Najlepsze ocieplane garaże w 2020 roku

Garaże Piotr

W związku z sytuacją epidemiologiczną, bańka na rynku nieruchomości troszkę pękła. Wciąż jednak działki budowlane są stosunkowo drogie, tym samym powierzchnia do budowy najczęściej jest ograniczona. Posiadając dobry samochód chcemy mieć możliwość przechowania go w garażu, aby uniknąć szybkiej degradacji karoserii i ogólnego pogorszenia się stanu pojazdu. Garaż postawiony „po taniości” (z cienkiej blachy) oczywiście spełni tę podstawową funkcję, jednak nie umożliwi nam komfortowego przebywania wewnątrz niego w okresie zimowym tak, jak ma to miejsce w garażu ocieplanym.

Wracając jednak do powierzchni użytkowej, samochód nie jest jedynym pojazdem, który chcielibyśmy przechować w garażu. Często dochodzą do tego różnego rodzaju rowery, hulajnogi dzieci i inne przedmioty, na które zaczyna brakować miejsca. W tej sytuacji warto zainteresować się ocieplanymi garażami Piotr, które – oprócz ścian ocieplonych styropianem lub poliuretanem – mają możliwość zamocowania specjalnego systemu zawieszeń wewnątrz. Możemy więc, przy zachowaniu tego samego rozmiaru budowli, przechować dużo więcej urządzeń korzystając z haków na ocieplonych ścianach.

Korzyści wynikających z wyboru ocieplanego garażu od Piotra jest oczywiście więcej. Warto wspomnieć chociażby o okresie letnim i problemie magazynowania wilgoci wewnątrz pomieszczenia. Rdzeń izolujący chroni równie dobrze przed zimnem jak i przed ciepłem. To znaczy, że temperatura wewnątrz garażu latem będzie niższa niż w blaszanym piekarniku. Pozwala to zachować prawidłowe stężenie wody w powietrzu. Długoterminowo nie jest to bez wpływu na naszą karoserię i inne elementy wykonane ze stopów, które są podatne na korozję.

Na budowę ocieplanego garażu nie potrzebujesz zezwolenia

Na koniec warto wspomnieć, że do wybudowanie garażu w Polsce na własnym ogrodzie jest stosunkowo proste. Wystarczy złożyć wniosek do urzędu miasta lub gminy. Nie ma znaczenia, czy garaż będzie blaszany, czy murowany, oraz jakiego rodzaju fundamenty będzie posiadał. Wystarczy, aby jego powierzchnia zabudowy nie przekroczyła 35 m2. We wniosku określamy termin rozpoczęcia prac, dołączamy szkice/rysunki i oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cale budowlane. We wszystkich formalnością pomogą nam specjaliści firmy https://www.piotr.com.pl

Back To Top