Rejestracja czasu pracy – co warto o niej wiedzieć?

Rejestracja czasu pracy nie musi być realizowana poprzez tradycyjne, nieco przestarzałe już listy obecności. Inną możliwością jest wykorzystanie systemu rejestracji czasu pracy. Rozwiązanie opiera się o zautomatyzowaniu wykonania zadań, które usprawniają i przyspieszają proces rejestracji czasu pracy.

Rejestratory

Bardzo ważnym elementem każdego systemu rejestracji czasu pracy są rejestratory. Urządzenia mają za zadanie rejestrować początek i koniec pracy każdego pracownika. Bardzo popularne są rejestratory czasu pracy na kartę. Osoby zatrudniane otrzymują indywidualne karty. Zadaniem pracownika jest odbijanie karty przy każdorazowym wejściu i wyjściu z firmy. Wszystkie informacje o czasie rejestracji są od razu przekazywane do bazy danych. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są rejestratory biometryczne. Najczęściej wykorzystują odcisk palca. Rejestratory bioetyczne są polecane w miejscach, które powinny być objęte dużą ochroną ze względu na bezpieczeństwo.

Zliczenie czasu pracy

Rejestracja czasu pracy może się odbywać w bardzo wygodny dla pracodawcy sposób. Po zapisaniu w systemie danych, godziny pracy każdego pracownika są automatycznie zliczane. Jest to bardzo wygodne i komfortowe. Znacznie ogranicza pracę osób, które wykorzystując tradycyjną rejestrację czasu pracy miałyby do wykonania szereg zadań. Ma to więc bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie i wydajność firmy. Wiemy ile czasu przepracowali poszczególni pracownicy. Nowoczesna rejestracja czasu pracy może być wykorzystana w firmach, które pracują na jedną zmianę. Istnieje również możliwość wykorzystania systemu w firmach, które pracują na dwie lub trzy zmiany.

Rejestracja czasu pracy – indywidualne konta

Współczesne systemy rejestracji czasu pracy umożliwiają tworzenia dla pracowników indywidualnych kont. Osoby zatrudnione mogą w ten sposób mieć wgląd do przepracowanych przez siebie godzin. Korzystając z indywidualnego konta mamy również możliwość zgłaszania wniosków urlopowych bądź opieki na dziecko. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza kontakt pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Jest chwalone przez obie strony.

Inne przydatne informacje na temat rejestracji czasu pracy znajdziesz na stronie https://biosys.pl


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress