4 powody, dla których warto wybrać e bike

e bike

E bike to rozwiązanie zyskujące coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, rower elektryczny ma wiele atutów. Jakich? W dzisiejszym wpisie opiszemy najważniejsze z nich. Przeczytaj nasz tekst, aby sprawdzić, dlaczego warto przesiąść się na e bike.

1. Zapomnij o spóźniającej się komunikacji miejskiej i korkach

Dojazd do pracy komunikacją miejską bądź samochodem ma swoje wady i zalety. Największym minusem tej formy transportu – w szczególności w dużych miastach – są korki. W wielkich miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, można śmiało przyjąć, że średnio spędzamy około 25 minut na czekanie w korkach, niezależnie od tego, czy siedzimy we własnym aucie, czy autobusie lub tramwaju. Gdy pomnożymy tę liczbę razy średnią liczbę dni roboczych w miesiącu (my policzyliśmy ich 20), to okazuje się, że w korku potrafimy spędzić nawet 8 godzin. Zdecydowanie ten czas moglibyśmy spożytkować w o wiele przyjemniejszy sposób.

Nie tylko nielubiane przez nikogo korki są problemem w przypadku samochodu. Sporym kłopotem jest też szukanie miejsca parkingowego, w szczególności w godzinach szczytu.

W przypadku autobusów, tramwajów czy pociągów musimy liczyć się ze spóźnieniami, a także sporą ilością pasażerów. Jazda klimatyzowanym autobusem w godzinach szczytu przy trzydziestostopniowym upale zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć. Na szczęście, są sposoby, dzięki którym można uniknąć tej wątpliwej przyjemności jeżdżenia w ścisku, a jest nią e bike, który znajdziesz między innymi na stronie https://energy-bike.pl/.

W jaki sposób e bike rozwiązuje Twoje problemy z komunikacją miejską i samochodem?

  • Jadąc rowerem, łatwiej jest ominąć korki.
  • Zyskujemy niezależność i nie musimy się dostosowywać się do rozkładów jazdy.
  • Bez problemu możemy zaparkować. E bike obowiązuje taka sama zasada, jak tradycyjny rower, dlatego też możemy go wziąć nawet do miejsca pracy.

2. Nie aż takie drogie rozwiązanie

Samochód to ogromna wygoda, która, niestety, sporo kosztuje. Jak pokazują raporty aż połowa kierowców w przedziale wiekowym 25-34 lata wydaje miesięcznie na paliwo od 400 do 1000 złotych. Gdyby pomnożyć to przez 12 to robi się naprawdę ogromna suma.

Jeśli chodzi o e bike, to koszt jego zakupu nie należy do najtańszych. Musimy liczyć, że za sam zestaw do konwersji i baterię wydamy około 3 tysięcy złotych. To mniej niż gdybyśmy kupowali auto, a co najważniejsze, nie musimy dodatkowo płacić za paliwo.

3. E rower przyjazny dla środowiska

O problemach dotyczących zanieczyszczeń powietrza słyszymy coraz częściej, ponieważ bezpieczne granice są przekraczane coraz bardziej. Firmy zaczynają podejmować pierwsze kroki, by temu zaradzić. W branży motoryzacyjnej pojawiły się hybrydowe bądź elektryczne samochody, a coraz więcej mieszkańców przesiada się właśnie do komunikacji miejskich, na rowery elektryczne czy hulajnogi.

Ty także możesz przyczynić się do poprawy stanu naszej planety, wybierając e bike.

4. Dobra kondycja?

Czy rower elektryczny, który jest wspomagany podczas jazdy, jest w stanie przyczynić się do poprawienia naszej kondycji? Oczywiście, że tak. Może podczas jazdy nie męczymy się tak, jak na tradycyjnym rowerze, ale za to naszej przejażdżki potrafią być dłuższe i szybsze.

Przyjemność jazdy przekłada się też na regularniejsze wycieczki, a co za tym idzie, poprawiamy naszą kondycję.

Back To Top