Wanna wolnostojąca – luksus w każdym calu

Przestronna łazienka w mieszkaniu lub domu prywatnym to powód, aby pomyśleć o zainstalowaniu wanny wolnostojącej. Ten rodzaj wanny może być podstawą do stworzenia spersonalizowanego i stylowego projektu łazienki.

Decydując się na zakup wanny wolnostojącej należy wziąć pod uwagę sposób wyprowadzenia rur kanalizacyjnych. Często to właśnie ulokowanie odpływu determinuje miejsce, w którym może stanąć wanna wolnostojąca. W zasadzie poza tym nie ma żadnych ograniczeń. Jeśli dom lub mieszkanie jest w trakcie budowy, montaż wanny na wymiar można zaplanować w dowolnym miejscu – nawet w sypialni, choć jest to mocno awangardowy koncept.

Materiał wanny wolnostojącej ma znaczenie

Wraz z rozwojem tworzenia konstrukcji wanny wolnostojącej poprawiła się również jakość i technologia materiałów, z których produkowane są wanny wolnostojące. Wanny wolnostojące wykonane są z trwalszych materiałów i posiadają właściwości termiczne, które pozwalają cieszyć się gorącą kąpielą znacznie dłużej. Do takich wanien należą m.in. te kamienne i konglomeratowe, choć to jedne z droższych typów wanien dostępnych na rynku.

Rozmiar wanny a wielkość łazienki

Choć wiele mówi się o dużej przestrzeni potrzebnej do zainstalowania wanny wolnostojącej, warto wiedzieć, że wannę wolnostojącą można zaadaptować z zachowaniem pełnego komfortu nawet w niewielkich łazienkach. Potrzeba jednak zdecydować się na odpowiedni do tego typ wanny. Wanny wolnostojące są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i materiałów. Dlatego jest bardziej prawdopodobne, że znajdziesz odpowiedni rozmiar i kształt dla niemal każdej przestrzeni.

Pasuje równie dobrze do stylu klasycznego, eleganckiego, atrakcyjnego i vintage, jak i bardziej nowoczesnego. Z tego powodu wiele osób zastanawia się nad umieszczeniem tej wolnostojącej wanny w centrum swojej łazienki.

Wolnostojąca konstrukcja wanien daje dużą swobodę w zakresie lokalizacji. Możesz zainstalować ją prawie w dowolnym miejscu w łazience, równolegle lub prostopadle do ściany lub nawet na środku pokoju.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress