Zamiatarki ulic – budowa

Czy wiedzą Państwo jak zbudowane są profesjonalne zamiatarki ulic?

Zacznijmy od tego czym są ów zamiatarki? Niejednokrotnie czy to w zimie czy w lato mogą Państwo zauważyć typowe maszyny budowlane. Jedną z nich jest właśnie zamiatarka ulic, która służy do zamiatania oraz ogólnych robót porządkowych na ulicy. Zamiatarki uliczne poprzez swoją budowę sprawiają wrażenie (i słusznie) bardzo skomplikowanych.

Dobrze, ale jak właściwie działają takie zamiatarki?

Spośród szerokiej gamy przeróżnych zamiatarek ulicznych – zdecydowanie najbardziej popularną ich odmianą są zamiatarki ssące, które zakupić można w firmie zmg.pl

Bardziej zaawansowaną technicznie zamiatarką jest zamiatarka elewatorowa – jednak jest ona dużo rzadziej spotykana.

Sama budowa zamiatarki składa się z takich elementów jak

  • obrotowe szczotki, które są  odpowiedzialne za między innymi zgarnianie wszelkich zanieczyszczeń i ustalanie kierunku ich do otworu, który zasysa zabrudzenia.
  • dmuchawa ssąca, która bardzo dokładnie wciąga do swojego zbiornika wszelkie zanieczyszczenia na ulicy używając podciśnienia
  • zbiornik na zanieczyszczenia
  • filtr powietrza – służy do filtrowania zabrudzeń

W Polsce oraz za granicą występuje ogromna liczba zamiatarek ulicznych. Jedne budowane są na podstawie podwozia samochodów ciężarowych, drugie zaś są dużo mniej skomplikowanymi konstrukcjami, które wykonane są na podstawie samochodów osobowych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress