Dlaczego warto korzystać z kamer na podczerwień?

Kamera do monitoringu

Kamery bezpieczeństwa na podczerwień stają się coraz bardziej powszechne w systemach bezpieczeństwa i nadzoru wideo. Zapewniają one wiele korzyści w zakresie nieustannego kontrolowania i monitorowania obszarów, w których są instalowane. O jakich zaletach mowa?

Zalety korzystania kamer IR

Kamery IR choć opierają się na technologii fal podczerwieni, to ich szerokie zastosowanie w systemach monitoringu jest stosunkowo nowym zjawiskiem. W krótkim jednak czasie potrafiły zdobyć ogromną popularność z uwagi na liczne korzyści, które płyną z ich wykorzystania.

Nagrywają w nocy

W nocy ma miejsce większość napadów i czynów przestępczych przeciwko firmom lub osobom prywatnym, ponieważ ciemność jest wielkim sprzymierzeńcem złodziei lub przestępców, którzy ukrywają swoją działalność, zakup kamery działającej bez zarzutów w czasie ich wzmożonej aktywności pozwala na zauważenie podejrzanych aktywności.

Dzięki kamerze do monitoringu na podczerwień można uzyskać wysokiej jakości obrazy nawet w nocy, zwiększając poziom bezpieczeństwa i kontroli, gdy w danym obszarze nie ma naturalnego lub sztucznego światła. Dzięki tego typu kamerom zwiększa się skuteczność wykrywania wtargnięć w przestrzenie o słabym oświetleniu lub bez oświetlenia.

Integracja z innymi urządzeniami zabezpieczającymi

Kamery bezpieczeństwa na podczerwień integrują się z innymi urządzeniami w celu wdrożenia bardziej niezawodnego i wydajnego systemu monitoringu. Za pomocą zaawansowanych narzędzi programowych obrazy z tego typu urządzeń mogą służyć do wykrywania osób lub pojazdów, generowania automatycznych raportów i innych zaawansowanych funkcji w celu poprawy bezpieczeństwa.

Wysoki stopień czułości

Kamery tego typu mogą wykrywać obiekty, nawet jeśli ich temperatura jest bardzo niska. Ich wysoki stopień czułości pozwala im wychwytywać temperatury obiektów, które są nawet bliskie 0 stopni Celsjusza. W ten sposób można je wykorzystać do nagrywania nawet przy bardzo niskiej temperaturze otoczenia, ponieważ każdy obiekt emituje promieniowanie w postaci ciepła.

Nie mają ograniczeń wynikających z barier fizycznych

Obiekty, które znajdują się między intruzami a kamerą, takie jak drzewa, pręty itp., nie są przeszkodą dla tego typu kamery, ponieważ wykrywają ciepło emitowane przez ciała, a zatem wykrywają wtargnięcie.

Więcej na temat kamer na podczerwień przeczytasz na https://www.fonex.pl/kategorie/kamery-z-oswietleniem-ir-84.html


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress