Prawidłowa wentylacja mieszkania. Unikaj tych podstawowych błędów

pomiary wentylacyjne

Utrzymanie mieszkania w jak najlepszych warunkach nie jest proste. Czynników jest wiele. Natomiast jednym z ważniejszych aspektów jest wentylacja. Cyrkulacja powietrza w mieszkaniu powinna zachodzić w sposób nie tylko mechaniczny, a także naturalny. Sprawdź czego nie robić, aby zachować wentylację mieszkania w dobrej kondycji. 

Wiosna, lato, jesień i zima. Bez względu na panujący sezon cały system wentylacyjny powinien działać przede wszystkim sprawnie. Jedną z podstawowych zasad względem utrzymania zdrowego powietrza w mieszkaniach jest jego wietrzenie. Taki prosty zabieg zapewnia domownikom zminimalizowanie ryzyka na pojawienie się wilgoci, która w kolejnych etapach może przerodzić się w grzyb. A taki problem jest już niebezpieczny dla naszego zdrowia i reszty lokatorów. Wentylacja mieszkania powinna być również systematycznie oczyszczana. Jeżeli widzimy grube warstwy kurzu na kratkach to zalecamy szybką reakcję. Brud, który gromadzi się w szczelinach wpływa na jakość wdychanego przez nas powietrza. Takie proste zabiegi pomogą nam w utrzymaniu odpowiednich standardów. Warto jednak również pamiętać o błędach, które popełniamy notorycznie. 

wentylacja

Uszczelnianie okien to bardzo częsty zabieg, który pamięta jeszcze czasy sowieckie. Przyczyną tego były oczywiście nieszczelne okna, przez które przedostawało się chłodne powietrze, szczególnie późną jesienią i zimą. Aktualnie takie zabiegi nie mają prawa bytu. Nie tylko ze względu na lepszą jakość samych okien, ale przede wszystkim ze względu na systemy wentylacyjne. Przez uszczelnianie okien dochodzi do osłabienia wentylacji i zawilgocenia pomieszczeń. Kolejnym, często popełnianym błędem przez domowników jest zaklejanie kratek wentylacyjnych taśmą. Niestety takie działania mogą doprowadzić do wielu tragedii. W szczególności w mieszkaniach i domach gdzie znajdują się kominki.

Zadbaj o wentylację i zamów pomiar 

Zbadanie funkcjonującego sprzętu jest konieczne. Takie działania jak pomiary wentylacyjne należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Sprawdzenie parametrów powietrza i pomiarów wydajności jest naprawdę pomocne. Prawidłowa cyrkulacja powietrza w mieszkaniu jest istotna i warto o tym pamiętać. Pomiary wentylacyjne od MK Went dostępne po wstępnej rozmowie. Więcej informacji tutaj.

Back To Top