Jak prawidłowo układać rury drenarskie?

rury drenarskie

System drenarski to instalacji, której bardzo często podejmujemy się na własną rękę. Być może nie jest to proste, aczkolwiek warto jest podjąć się tego zadania samemu. Drenaż pozwala na prawidłowe nawadnianie i odwadnianie terenów gruntowych takich jak działki czy ogródki znajdujące się na posesji naszego domu. Za pomocą tego systemu nie doprowadzimy do zalania działki w przypadku występowania większych opadów. Sprawdźmy jak należy układać rury drenażowe, aby nie popełnić błędów. 

Drenaż – kiedy warto zamontować system?

System drenarski czyli odwadniający jest niezbędny w przypadku, kiedy działka nie spełnia odpowiednich kryteriów pod względem ukształtowania terenu, poziomu wody gruntowej jak i samego gruntu. Taki system może być również pomocny w przypadku posiadania piwnicy. W czasie trwania intensywnych opadów bardzo łatwo o zalanie najniższych kondygnacji budynku. Rury drenarskie mogą pomóc w prawidłowym odwodnieniu gruntów jak i  do samej ochrony fundamentów. Nawadnianie terenów uprawnych i zielonych? Również się sprawdza. System drenarski to nieodzowna część wielu gruntów na wielu działkach. 

Praktycznie i szybko, czyli układamy rury drenarskie

System odwadniający składa się z kilku elementów. Rury drenarskie, folie tunelowe i studzienki (rewizyjne, chłonne). Najbardziej istotnym elementem procesu montażowego jest wykopanie dołów o odpowiedniej szerokości (minimum 50 cm) jak i głębokości (60-80 cm). Drenaż powinien umożliwiać wodzie naturalny przepływ, dlatego też rury muszą być odpowiednio nachylone. Powinny zostać ułożone w sposób pochyły. Cały system powinien zostać następnie zabezpieczony poprzez folie geowłóknicze. Ostatnim etapem jest zakopanie instalacji. Za pomocą odpowiednio zamontowanego systemu drenarskiego zabezpieczymy nie tylko nasz ogród, ale przede wszystkim dom i jego fundamentu. Jak sami widzicie jest to instalacja, która naprawdę się opłaca. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup rur drenarskich i innych elementów wchodzących w skład systemu odwadniającego. 

Zamontuj własny system drenarski za pomocą naszych rur z tworzyw sztucznych

PVC i PE to tworzywa sztuczne, które sprawdzają się w przypadku montażu instalacji gruntowych. Rury drenarskie z Agru Frank to solidne wykonanie, które zapewni Ci wytrzymały drenaż na długie lata. Właściwe nawadnianie i odwadnianie gruntów o różnych poziomach ukształtowania terenu. Zakup rur drenarskich i innych materiałów dedykowanych do instalacji znajdziesz na https://www.agru-frank.pl/.  


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress