Zawory elektromagnetyczne do gazu co warto wiedzieć?

instalacja z zaworem

Dobór odpowiedniego zaworu elektromagnetycznego do konkretnego medium czy instalacji wymaga rozważenia wielu kwestii. Aby zapewnić bezpieczny przepływ środka roboczego w instalacji, warto zwrócić uwagę m.in na średnicę przyłącza, ciśnienie czy funkcję. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem.

Elektrozawory do gazu

Zawory elektromagnetyczne to urządzenia, które mają za zadanie kontrolę przepływu medium w instalacji. Odpowiadają za odcięcie lub sterowanie przepływem. Głównym elementem zaworu jest cewka, która wytwarza pole elektromagnetyczne. Pole wpływa na zmianę położenia zaworu elektromagnetycznego. Każdy elektrozawór wyposażony jest w rdzeń lub kotwicę, która jest przyciągana przez pole magnetyczne. Gdy przepływ prądu zanika, powraca on do pozycji wyjściowej. Zawory elektromagnetyczne do gazu możemy podzielić na zawory bezpośredniego działania, które są wykorzystywane w przypadku ciśnienia różnicowego od 0 bar lub zawory pośredniego działania serwosterowaniem do ciśnień 0,3-0,5 bar.

Szukając odpowiednich zaworów elektromagnetycznych do gazu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim średnice przyłącza w instalacji. Nie bez znaczenia jest także ciśnienie robocze z jakim mamy do czynienia oraz przepływ. Musimy wziąć również pod uwagę środowisko pracy. W przypadku trudnych miejsc pracy, narażonych na wysokie lub niskie temperatury, warto wykorzystać zawory ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę czy w medium mogą występować zanieczyszczenia. Wysokiej jakości zawory, w tym zawory elektromagnetyczne do gazu znajdziesz w ofercie firmy Te-Ha-Bud: https://www.zawory.com.pl/.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress