Rodzaje lemieszy do maszyn budowlanych

lemiesze

Lemiesz jest częścią eksploatacyjną w maszynach budowlanych, która podlega ogromnym siłom. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór części najwyższej jakości co zapewni komfortową pracę i długi czas użytkowania. Istnieje kilka rodzajów lemieszy, które przeznaczone są do wielu zastosowań w różnych aplikacjach.

Płaskowniki

Płaskowniki są elementami przypominającymi lemiesze. Mają jednak nieco inne zadanie. Płaskowniki wykorzystywane są do zamocowania lemiesza na łyżce, lub wspawane są aby wzmocnić ściany lub krawędzie łyżki koparkowej lub ładowarkowej.

Lemiesze half arrow

Nazwane są także lemieszami półstrzałkowymi. Mają podobne zastosowanie jak płaskowniki. Wykorzystuje się je do ochrony lemieszy czy wzmocnienia bocznych ścianek łyżek.

Lemiesze przykręcane

Są to lemiesze z otworami, które można przykręcić do lemiesza bazowego. Mogą występować w wersji dwukrawędziowej. Taki sposób montażu znacznie przyspiesza i ułatwia wymianę lemiesza zgodnie z potrzebami.

Lemiesze bazowe

Lemiesz bazowy służy do wspawania na dno łyżki ładowarki lub spycharki. Stanowią bazę do przykręcania segmentów lub lemieszy dwustronnych.

Lemiesze można dzielić na wiele kategorii w zależności od materiału wykonania, rodzaju maszyny do jakiej są stosowane czy tez ze względu na ich rodzaj. Sprawdź więcej informacji o lemieszach do maszyn budowlanych. Mamy nadzieje, że nasz krótki artykuł pozwolił wstępnie zapoznać się z tematem osprzętu do koparek i ładowarek.

Back To Top