Świecące doniczki LED na taras – czy warto?

Dekoracje tarasowe to nie tylko kolorowe krasnale, lampiony czy kwietniki. Ozdabiać naszą przestrzeń na zewnątrz mogą również przedmioty, standardowo kojarzone z ogrodami. Oczywiste dla tej przestrzeni są doniczki, w których sadzimy kwiaty, zioła czy ozdobne trawy, jednak oprócz funkcji czysto praktycznych mogą one mieć również wartość dekoracyjną, a nawet stanowić element oświetlenia. Czy warto w takie doniczki zainwestować?

Jakie doniczki znajdziemy w sklepach?

Doniczki kupimy niemalże w każdym supermarkecie, sklepach wszystko po kilka złotych, ale też w salonach meblowych. Z racji tego, że mogą być one wykonane z niemalże każdego materiału (przynajmniej jeżeli chodzi o osłonki, które potocznie również nazywa się doniczkami, choć nie mają otworów drenażowych), ich ceny rozpoczynają się od 1 zł a kończą na kilku tysiącach złotych.

W sklepach znajdziemy doniczki:

  • klasyczne z tworzyw sztucznych,
  • z materiałów naturalnych (drewno, beton, kamień),
  • szklane,
  • świecące doniczki.

Świecące doniczki – co to właściwie jest?

Świecącymi doniczkami nazywane są właściwie osłonki, które podświetlone są lampkami led. Wykonane są zazwyczaj z materiałów sztucznych, rzadziej z onyksu lub szkła, które są drogimi materiałami i trudnymi w obróbce. Doniczki z wysokiej jakości tworzywa pcv są dostępne w sklepie belgiardino pod adresem ww https://www.belgiardino.pl/lampy-ogrodowe-led-rgb/221-lampa-ogrodowa-w-ksztalcie-donicy-lampa-led-rgb-nt3840.html

Gdzie sprawdzą się świecące doniczki?

Świecącymi doniczkami można z powodzeniem udekorować przestrzeń na zewnątrz i wewnątrz domu. Można postawić je przed drzwiami wejściowymi. Będą stanowiły doskonałą ozdobę i zachętę dla gości.

Świecące doniczki można postawić także na tarasie lub w ogrodzie na ścieżce czy przy chodniku.

Kiedy chcemy skorzystać ze świecących doniczek we wnętrzach, warto postawić je na tarasie czy przestrzeni wspólnej. Są one niezwykle dekoracyjnym elementem, poza tym w przypadku roślin w sypialni musimy pamiętać, że nocą oddychają one również tlenem.

Back To Top