Na czym polega ocieplenie celulozą?

Ocieplenie poddasza

Ocieplenie domu czy bloku mieszkalnego pozwala ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem budynku. Prawidłowo ocieplony obiekt jest bezpiecznym miejscem zarówno w trakcie lata jak i zimy. Do najpopularniejszych metod termoizolacyjnych należy ocieplanie wełną mineralną i styropianem. Coraz częściej wykorzystywanym materiałem jest również celuloza.

Metoda wdmuchiwania

Ocieplenie celulozą za pomocą wdmuchiwania, idealnie sprawdzi się podczas termoizolacji zarówno nowych budynków jak i starszych obiektów. Nadmuchiwanie materiału, pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca, dzięki czemu zyskasz gwarancję dokładności. Do zalet tej metody w przypadku ocieplenia poddasza celulozą jest brak konieczności rozbierania jego zabudowy. Żeby prawidłowo wprowadzić materiał, wystarczy wykonać specjalne otwory. Wdmuchiwanie granulatu jest szybką techniką, która pozwala na ocieplenie poddasza czy dachu w ciągu kilku dni. Minusem tego rozwiązania może być jednak konieczność posiadania specjalnego sprzętu. Nie wykonamy termoizolacji samodzielnie, musimy zatrudnić ekipę. Docieplając starszy obiekt, przydatny będzie pomiar stanu konstrukcji za pomocą kamery termowizyjnej. Pozwoli nam to określić, które miejsce wymagają szczególnej interwencji.

Celuloza

Sypka celuloza, którą używa się do ocieplenia metodą wdmuchiwania, powstaje z makulatury gazetowej. Jest więc materiałem pochodzącym z recyklingu. Jest to materiał odpowiednio przygotowywany, który jest zaimpregnowany co zwiększa jego odporność na ogień. Celuloza posiada porównywalne z wełną mineralną zdolności izolacyjne. Materiał ten cechuje się również wysoką zdolnością do pochłaniania i oddawania wilgoci, która znajduje się w powietrzu. Dzięki temu, pomieszczenia w których zostanie użyta celuloza, nie mają problemów z rozwojem pleśni i grzybów. Ocieplenie poddasza celulozą odbywa się przy pomocy agregatu nadmuchowego, który wytwarza prąd powietrza. Podczas wdmuchiwania, celuloza jest rozdrobiniona i równomiernie rozprowadzona. Jest to materiał, który bardzo szczelnie wypełnia luki i przestrzenie w konstrukcji. Celuloza nie jest toksyczna, natomiast podczas nadmuchiwania występuje pylenie, które wymaga noszenia masek przeciwpyłowych.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy, która wykona ocieplenie poddasza celulozą, sprawdź ofertę firmy Prodartech: https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress