Kilka słów o obudowach elektronicznych

obudowy elektroniczne

Na naszym rynku jest bardzo wielu producentów, którzy oferują wysokiej jakości obudowy elektroniczne, dlatego też wybranie najlepszych produktów wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie obudowy elektroniczne warto wybrać w pierwszej kolejności i na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Materiał ma znaczenie.

Wybierając porządne obudowy elektroniczne (polecamy: https://www.ex-con.pl/139-obudowy-elektroniczne/ ) warto w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego są wykonane. W dzisiejszych czasach obudowy elektroniczne wykonywane są z takich materiałów, jak np. polipropylen, PC ABS czy noryl. Do urządzeń elektronicznych najlepiej sprawdzą się oczywiście plastikowe obudowy wykonane z tworzyw sztucznych, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Tradycyjne obudowy TO…

W dzisiejszych czasach najpopularniejsze i najdłużej stosowane w elektronice są obudowy typu TO. W obudowach tych najczęściej zawarte są diody, tranzystory i niektóre układy scalone (wzmacniacze, stabilizatory itp.). Na półkach sklepowych najczęściej można spotkać obudowy TO-220, TO-92 i To-5. Warto wspomnieć również i o tym, że istnieją tak naprawdę dwie różne odmiany obudowy TO-92 (A i B). W przypadku polowych tranzystorów będzie to oznaczało różne położenie źródła, drenu i bramki.

Jaką wybrać obudowę elektroniczną?

Pamiętać należy o tym, że nie istnieje tak naprawdę uniwersalna obudowa elektroniczna, która doskonale sprawdzi się w każdym przypadku. Jak powszechnie wiadomo różne rodzaje materiałów charakteryzują się zupełnie różnymi właściwościami i parametrami. Wybierając obudowę elektroniczną warto zwrócić szczególną uwagę na trwałość mechaniczną, odporność na promieniowanie, termoizolacyjność oraz na szczelność. Nie można zapominać również o tym, że cechy charakterystyczne danej obudowy mogą stać się nie tylko jej zaletami, ale również wadami. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednią obudowę elektroniczną, powinny skorzystać z kompleksowego doradztwa sprzedawcy albo innego fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top